Arbeidergata Invest AS
Org.nr 999654827
Om Arbeidergata Invest AS
Arbeidergata Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Dag Andersen er daglig leder, og Karoline Næs er styreleder. I 2025 hadde Arbeidergata Invest AS en omsetning på 618 496 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 428 881 kr. Egenkapitalen var 4,21 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dan Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 255 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Drammen, og ett av 14 080 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og fast eiendom.
Formål
Investering i og drift av fast eiendom og prosjekter, forvalte rettigheter, eie aksjer, samt deltagelse i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 618 496 kr | 197 072 kr | −428 881 kr | 20,60 mill kr | 4,21 mill kr | 16,39 mill kr |
| 2024 | 618 056 kr | 195 998 kr | −220 581 kr | 20,64 mill kr | −3,37 mill kr | 24,01 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −40 340 kr | −647 232 kr | 18,89 mill kr | −2,10 mill kr | 21,00 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −45 514 kr | −200 017 kr | 18,81 mill kr | −1,46 mill kr | 20,27 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −40 996 kr | −207 534 kr | 18,47 mill kr | −1,26 mill kr | 19,73 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2018Styre
2Sist endret 18.07.2023Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Ep Invest AShadde 33,3 %
- Næs Bygg & Eiendom AS33,3 % → 50 %
- Dan Invest AS33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dan Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Næs Bygg & Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arbeidergata Invest AS | BEDR | − | Drammen | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2025 | Kapital ↗ |
| 12.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.12.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 16.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 50,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,05 | 2,52 |
| Gjeldsgrad | 3,90 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -10,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Arbeidergata Invest AS
Hvor stor er bransjen Arbeidergata Invest AS tilhører?
Arbeidergata Invest AS er ett av 255 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Drammen, og ett av 14 080 på landsbasis.
Hvor lenge har Arbeidergata Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Arbeidergata Invest AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Er Arbeidergata Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Arbeidergata Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Arbeidergata Invest AS?
Dag Andersen er registrert som daglig leder i Arbeidergata Invest AS.
Hvilke eiere står bak Arbeidergata Invest AS?
Største aksjonær i Arbeidergata Invest AS er Dan Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Næs Bygg & Eiendom AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Hva omsatte Arbeidergata Invest AS for i 2025?
Arbeidergata Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 618 496 kr og et underskudd på 428 881 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Arbeidergata Invest AS til?
Arbeidergata Invest AS holder til i Strandveien 2F, 3050, MJØNDALEN, i Drammen kommune i Buskerud.
Hvorfor har ikke Arbeidergata Invest AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Arbeidergata Invest AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.