Alliance Optikk Kolsås AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −4,9 %
- Resultat
- −672 087
- 7 års regnskap
Om Alliance Optikk Kolsås AS
Alliance Optikk Kolsås AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Claudia Iriela Saenz Gonzalez er daglig leder, og Claudia Iriela Saenz Gonzalez er styreleder. I 2025 hadde Alliance Optikk Kolsås AS en omsetning på 2,03 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 672 087 kr. Egenkapitalen var −1,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vig AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler i Bærum, og ett av 685 i Norge. Det ble etablert samme år som 16 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (89 %).
Aktivitet og formål
Salg av optiske instrumenter og briller, og service av disse artikler, samt salg, formidling av hørselsrelaterte produkter og tjenester. Salg og service innen urprodukter. Selskapet kan dessuten delta økonomisk i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/999601111
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"name": "ALLIANCE OPTIKK KOLSÅS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.740",
"nace_desc": "Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
Er Alliance Optikk Kolsås AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Alliance Optikk Kolsås AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Alliance Optikk Kolsås AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,9 % fra 2024 · +6,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,03 mill kr | −634 030 kr | −672 087 kr | 487 562 kr | −1,32 mill kr | 1,81 mill kr |
| 2024 | 2,13 mill kr | −53 651 kr | −59 068 kr | 699 405 kr | −647 183 kr | 1,35 mill kr |
| 2023 | 2,05 mill kr | 787 kr | −122 503 kr | 687 888 kr | −588 116 kr | 1,28 mill kr |
| 2022 | 1,93 mill kr | −148 157 kr | −162 458 kr | 530 904 kr | 0 kr | 996 517 kr |
| 2021 | 1,91 mill kr | −707 513 kr | −720 042 kr | 563 358 kr | 0 kr | 897 918 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/999601111/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2028193,
"operating_profit": -634030,
"net_profit": -672087,
"equity": -1319270,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2131662,
"operating_profit": -53651,
"net_profit": -59068,
"equity": -647183,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Alliance Optikk Kolsås AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Alliance Optikk Kolsås AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Alliance Optikk Kolsås AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.09.2021Styre
2Sist endret 07.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 07.02.2013API og MCPGET /company/999601111/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Alliance Optikk Kolsås AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Alliance Optikk Kolsås AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Alliance Optikk Kolsås AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vig AS100 %
- Jr Holding Kongsberg AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vig AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999601111/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VIG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2019, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Alliance Optikk Kolsås AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Alliance Optikk Kolsås AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Alliance Optikk Kolsås AS eier Vig AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Alliance Optikk Kolsås AS | BEDR | Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler | Bærum | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Styre ↗ |
| 7.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2021 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999601111/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
Har Alliance Optikk Kolsås AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Alliance Optikk Kolsås AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Alliance Optikk Kolsås AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 53,9 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -31,3 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | -33,1 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | -270,6 % | 37,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,27 | 1,41 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,9 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,2 % | 30,1 % |
| Lønnskostnad | 53,9 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 38,6 % | 22,6 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999601111/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999601111/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999601111",
"nace_code": "47.740",
"industry_count": 603,
"revenue": { "value": 2028193, "percentile": 0.325 },
"operating_margin": { "value": -0.3126, "percentile": 0.0444 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999601111" })Spør AI-assistenten
Er Alliance Optikk Kolsås AS blant de største selskapene innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler?
Hvor solid er Alliance Optikk Kolsås AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Alliance Optikk Kolsås AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Alliance Optikk Kolsås AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| TW TIMEWatch ↗ | 201311241 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ALLIANCE OPTIKK KOLSÅS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alliance Optikk AS | Kongsberg | 1,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Alliance Optikk Kolsås AS
Hvor stor er bransjen Alliance Optikk Kolsås AS tilhører?
Alliance Optikk Kolsås AS er ett av 13 selskaper innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler i Bærum, og ett av 685 på landsbasis.
Hvor lenge har Alliance Optikk Kolsås AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Alliance Optikk Kolsås AS ble etablert i 2013 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 43 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Alliance Optikk Kolsås AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Alliance Optikk Kolsås AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Alliance Optikk Kolsås AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Alliance Optikk Kolsås AS?
Claudia Iriela Saenz Gonzalez er registrert som daglig leder i Alliance Optikk Kolsås AS.
Hvem er største aksjonær i Alliance Optikk Kolsås AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Vig AS største eier i Alliance Optikk Kolsås AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Alliance Optikk Kolsås AS for i 2025?
I 2025 omsatte Alliance Optikk Kolsås AS for 2,03 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 672 087 kr.
Hvor lønnsom er driften i Alliance Optikk Kolsås AS?
Driftsresultatet for 2025 var −634 030 kr (driftsmargin −31,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Eier Alliance Optikk Kolsås AS patenter eller varemerker?
Alliance Optikk Kolsås AS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Hvilken regnskapsfører bruker Alliance Optikk Kolsås AS?
I Enhetsregisteret er Alliance Optikk Kolsås AS registrert med regnskapsfører Exacta AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.