Eitzen AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- 9,0 mill
- +886,1 %
Om Eitzen AS
Eitzen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Axel Camillo Eitzen er styrets leder. I 2025 hadde Eitzen AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,98 mill kr. Egenkapitalen var 178,98 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Axel Camillo Eitzen med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 686 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 126 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Shipping.
Formål
Skipsinvesteringer, shipping, drift av skip, operasjon, befraktning, skipsagentur, skipsmegling, eiendomsinvesteringer, eiendomsforvaltning, investeringer i kunst og antikviteter, kunstformidling, aksje, - fonds- og porteføljeinvesteringer samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet samt annen næringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/999584357
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"name": "EITZEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Eitzen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Eitzen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Eitzen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −5,90 mill kr | 8,98 mill kr | 390,38 mill kr | 178,98 mill kr | 211,40 mill kr |
| 2024 | 13 565 kr | −3,85 mill kr | 911 064 kr | 212,98 mill kr | 170,33 mill kr | 42,65 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −4,25 mill kr | 69,05 mill kr | 211,88 mill kr | 169,42 mill kr | 42,46 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −3,49 mill kr | 11,17 mill kr | 130,06 mill kr | 100,44 mill kr | 29,61 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −4,22 mill kr | 37,62 mill kr | 113,85 mill kr | 100,77 mill kr | 13,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 30 mill kr (8 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 84 mill kr (22 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 710 000 kr
API og MCPGET /company/999584357/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -5898628,
"net_profit": 8984140,
"equity": 178984018,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13565,
"operating_profit": -3852607,
"net_profit": 911064,
"equity": 170329966,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Eitzen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Eitzen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Eitzen AS per år.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 21.02.2024Revisor
1Sist endret 24.01.2013API og MCPGET /company/999584357/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Eitzen AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Eitzen AS?
List alle roller i Eitzen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 endret eierandel
- Carolus AS10 %
- Catincho AS10 %
- Ollimac AS10 %
- Axel Camillo Eitzen100 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Axel Camillo Eitzen | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 49 000 |
| Carolus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 7 000 |
| Catincho AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 7 000 |
| Ollimac AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 7 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999584357/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAROLUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2019, … },
{ "shareholder_name": "CATINCHO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2019, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Er Eitzen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Eitzen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Eitzen AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Eitzen AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/999584357/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"chain": [
{ "org_no": "999584357", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 10,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Eitzen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eitzen AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Oslo | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2026 | Omgjøring av fusjon ↗ |
| 5.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.9.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 9.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.2.2024 | Styre ↗ |
| 21.2.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 29.12.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999584357/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Omgjøring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Når leverte Eitzen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Eitzen AS sist endret?
Har Eitzen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−ENORA AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 45,8 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,45 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,0 % | 9,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999584357/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999584357/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999584357",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7355,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0033 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999584357" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Eitzen AS blant de 7355 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Eitzen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Eitzen AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Immaterielle rettigheter
Eitzen AS har 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Adjustable foil mechanism ↗ | 20221267 | 347659 | Meddelt | 24.11.2042 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
EITZEN AS eier aksjer i 19 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Eitzen Shipping AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Eitzen Bulk One AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Eitzen Electric AS | Oslo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Camillo Eitzen & Co AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Wavefoil Technologies AS | Oslo | 85,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Høglund AS | Tønsberg | 84,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Zen Leasing AS | Oslo | 80,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| E Capital AS | Oslo | 65,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Highseas AS | Tønsberg | 60,7 % | 2023 | 2025 | Slettet |
| Seanode AS | Tønsberg | 55,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+187 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Eitzen AS
Hvor stor er bransjen Eitzen AS tilhører?
Eitzen AS er ett av 4 686 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 126 på landsbasis.
Hvor lenge har Eitzen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Eitzen AS ble etablert i 2013 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hva er statusen til Eitzen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Eitzen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Eitzen AS?
Største aksjonær i Eitzen AS er Axel Camillo Eitzen med 70 % av aksjene, fulgt av Carolus AS (10 %) og Catincho AS (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Eier Eitzen AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Eitzen AS 10 selskaper, deriblant Eitzen Shipping AS, Eitzen Bulk One AS og Eitzen Electric AS.
Går Eitzen AS med overskudd?
Eitzen AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 8,98 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Eitzen AS?
Driftsresultatet for 2025 var −5,90 mill kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Eitzen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Eitzen AS er 700 000 kr (70 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket revisjonsselskap bruker Eitzen AS?
I Enhetsregisteret er Eitzen AS registrert med revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.