- Omsetning
- 17,8 mill
- −4 %
- Resultat
- 185 950
- −42,4 %
- Ansatte
- 50
Om Renholdscompagniet AS
Renholdscompagniet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Simon Flodin er styrets leder. I 2025 hadde Renholdscompagniet AS en omsetning på 17,83 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 185 950 kr. Egenkapitalen var 2,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Simon Flodin med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 377 innen rengjøring av bygninger i Oslo, og ett av 6 485 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Renholdstjenester.
Formål
Salg av renholdstjenester.
API og MCPGET /company/999543103
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"name": "RENHOLDSCOMPAGNIET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.210",
"nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
"employees": 50,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Renholdscompagniet AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Renholdscompagniet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Renholdscompagniet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4 % fra 2024 · +40,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,83 mill kr | 235 230 kr | 185 950 kr | 6,44 mill kr | 2,18 mill kr | 4,26 mill kr |
| 2024 | 18,56 mill kr | 430 336 kr | 323 007 kr | 8,11 mill kr | 1,99 mill kr | 6,12 mill kr |
| 2023 | 17,04 mill kr | 378 239 kr | 255 071 kr | 6,76 mill kr | 1,67 mill kr | 5,09 mill kr |
| 2022 | 16,99 mill kr | 360 760 kr | 226 118 kr | 6,18 mill kr | 1,52 mill kr | 4,77 mill kr |
| 2021 | 12,68 mill kr | 251 506 kr | 146 511 kr | 5,26 mill kr | 1,29 mill kr | 4,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999543103/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17825556,
"operating_profit": 235230,
"net_profit": 185950,
"equity": 2176988,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18561280,
"operating_profit": 430336,
"net_profit": 323007,
"equity": 1991038,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Renholdscompagniet AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Renholdscompagniet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Renholdscompagniet AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 17.01.2013Regnskapsfører
1Sist endret 27.06.2022Revisor
1Sist endret 15.11.2022API og MCPGET /company/999543103/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Renholdscompagniet AS?
Hvem er regnskapsfører for Renholdscompagniet AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Renholdscompagniet AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Simon Flodin | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999543103/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Renholdscompagniet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Renholdscompagniet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Renholdscompagniet AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Oslo | 50 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2022 | Revisor ↗ |
| 20.10.2022 | Revisor ↗ |
| 6.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999543103/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Når leverte Renholdscompagniet AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Renholdscompagniet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Renholdscompagniet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:51→50
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→51
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→50
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:44→47
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 11,8 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 1,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,5 % | 24,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,0 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 356 511,12 kr | 393 922,659 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,8 % | 5,0 % |
| Lønnskostnad | 75,5 % | 71,7 % |
| Annen driftskostnad | 9,6 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999543103/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999543103/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999543103",
"nace_code": "81.210",
"industry_count": 1486,
"revenue": { "value": 17825556, "percentile": 0.9344 },
"operating_margin": { "value": 0.0132, "percentile": 0.404 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999543103" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Renholdscompagniet AS blant de 1486 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Renholdscompagniet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Renholdscompagniet AS blant de største selskapene innen rengjøring av bygninger?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Renholdscompagniet AS
Hvor stor er bransjen Renholdscompagniet AS tilhører?
Renholdscompagniet AS er ett av 1 377 selskaper innen rengjøring av bygninger i Oslo, og ett av 6 485 på landsbasis.
Hvor lenge har Renholdscompagniet AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Renholdscompagniet AS ble etablert i 2013 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hvilken status har Renholdscompagniet AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Renholdscompagniet AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Renholdscompagniet AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Renholdscompagniet AS?
Styrets leder i Renholdscompagniet AS er Simon Flodin.
Hvem eier Renholdscompagniet AS?
Renholdscompagniet AS eies i hovedsak av Simon Flodin (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2019.
Går Renholdscompagniet AS med overskudd?
I 2025 omsatte Renholdscompagniet AS for 17,83 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 185 950 kr.
Hvor lønnsom er driften i Renholdscompagniet AS?
Driftsresultatet for 2025 var 235 230 kr (driftsmargin 1,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Renholdscompagniet AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Renholdscompagniet AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Renholdscompagniet AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.