- Omsetning
- 78,6 mill
- +28,3 %
- Resultat
- 2,5 mill
- +420,8 %
- Ansatte
- 86
- +33 siden mars
Om Vågen & Hansen Utemiljø AS
Vågen & Hansen Utemiljø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Beplantning av hager og parkanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Sven Gunnar Vågen er daglig leder, og Rune-André Guldhaug Hansen er styreleder. I 2025 hadde Vågen & Hansen Utemiljø AS en omsetning på 78,57 mill kr, en økning på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,50 mill kr. Egenkapitalen var 3,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Guldhaug Hansen Holding AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen beplantning av hager og parkanlegg i Kristiansand, og ett av 2 139 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Fremstilling/salg av anleggsgartnertjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/999541380
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"name": "VÅGEN & HANSEN UTEMILJØ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.300",
"nace_desc": "Beplantning av hager og parkanlegg",
"employees": 86,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Hvor i Kristiansand holder Vågen & Hansen Utemiljø AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vågen & Hansen Utemiljø AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vågen & Hansen Utemiljø AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +28,3 % fra 2024 · +33,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 78,57 mill kr | 3,35 mill kr | 2,50 mill kr | 17,01 mill kr | 3,47 mill kr | 13,54 mill kr |
| 2024 | 61,22 mill kr | 854 138 kr | 479 661 kr | 15,28 mill kr | 2,60 mill kr | 12,68 mill kr |
| 2023 | 54,81 mill kr | 1,66 mill kr | 1,18 mill kr | 10,48 mill kr | 2,12 mill kr | 8,36 mill kr |
| 2022 | 62,71 mill kr | 1,50 mill kr | 1,05 mill kr | 10,42 mill kr | 1,64 mill kr | 8,78 mill kr |
| 2021 | 58,84 mill kr | −1,93 mill kr | −1,58 mill kr | 10,03 mill kr | 586 646 kr | 9,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999541380/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 78570183,
"operating_profit": 3352129,
"net_profit": 2498176,
"equity": 3469274,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 61224003,
"operating_profit": 854138,
"net_profit": 479661,
"equity": 2601098,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vågen & Hansen Utemiljø AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vågen & Hansen Utemiljø AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vågen & Hansen Utemiljø AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2013Styre
5Sist endret 27.03.2025Revisor
1Sist endret 17.01.2013API og MCPGET /company/999541380/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vågen & Hansen Utemiljø AS?
List alle roller i Vågen & Hansen Utemiljø AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Guldhaug Hansen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 400 |
| Solberg Vågen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 400 |
| Sven Gunnar Vågen | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 200 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999541380/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GULDHAUG HANSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 40,
"year": 2019,
…
},
{
"shareholder_name": "SOLBERG VÅGEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 40,
"year": 2019,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vågen & Hansen Utemiljø AS eier Guldhaug Hansen Holding AS, og hvem eier resten?
Er Vågen & Hansen Utemiljø AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vågen & Hansen Utemiljø AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vågen & Hansen Utemiljø AS | BEDR | Beplantning av hager og parkanlegg | Kristiansand | 86 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2026 | Signatur ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Styre ↗ |
| 17.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2021 | Styre ↗ |
| 27.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999541380/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-27", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vågen & Hansen Utemiljø AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vågen & Hansen Utemiljø AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vågen & Hansen Utemiljø AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:83→86
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:81→83
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:80→81
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:67→80
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:64→67
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 40,2 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 42,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,20 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 3,90 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,0 % | 12,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +28,3 % | -1,4 % |
| Omsetning per ansatt | 913 606,779 kr | 1,28 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,2 % | 30,7 % |
| Lønnskostnad | 39,3 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 21,5 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999541380/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999541380",
"nace_code": "81.300",
"industry_count": 616,
"revenue": { "value": 78570183, "percentile": 0.9755 },
"operating_margin": { "value": 0.0427, "percentile": 0.5301 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vågen & Hansen Utemiljø AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vågen & Hansen Utemiljø AS blant de største selskapene innen beplantning av hager og parkanlegg?
Hvor solid er Vågen & Hansen Utemiljø AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Vågen & Hansen Utemiljø AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Landskapsutforming | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Vågen & Hansen Utemiljø AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2025 | Vinner | Bekjempelse av gyvel på Einarsneset | Agder | 1.5.2026 | 5,70 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/999541380/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999541380/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-115583",
"heading": "Bekjempelse av gyvel på Einarsneset",
"publication_date": "2025-10-29",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "999541380" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Vågen & Hansen Utemiljø AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Bekjempelse av gyvel på Einarsneset» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Vågen & Hansen Utemiljø AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Det er registrert 2 139 selskaper i Norge innen beplantning av hager og parkanlegg, hvorav 36 i Kristiansand.
Er Vågen & Hansen Utemiljø AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 44 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Vågen & Hansen Utemiljø AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Daglig leder i Vågen & Hansen Utemiljø AS er Sven Gunnar Vågen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Vågen & Hansen Utemiljø AS eies i hovedsak av Guldhaug Hansen Holding AS (40 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2019.
Hva er omsetningen til Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Vågen & Hansen Utemiljø AS hadde i 2025 en omsetning på 78,57 mill kr og et overskudd på 2,50 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Vågen & Hansen Utemiljø AS?
I 2025 hadde Vågen & Hansen Utemiljø AS et driftsresultat på 3,35 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,3 %.
Har Vågen & Hansen Utemiljø AS vunnet offentlige anbud?
Vågen & Hansen Utemiljø AS er registrert som vinner av 1 offentlig anbud i Doffin siden november 2022, med en samlet registrert kontraktsverdi på 5,70 mill kr.
Hvilke godkjenninger har Vågen & Hansen Utemiljø AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Vågen & Hansen Utemiljø AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Vågen & Hansen Utemiljø AS?
Vågen & Hansen Utemiljø AS har org.nr 999 541 380 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.