Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Laserhuset AS

Org.nr 999523501

www.laserhuset.no

Om Laserhuset AS

Laserhuset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Marius Stavelin er daglig leder, og Trine Stavelin er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted i Nordre Follo, og ett av 572 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Produksjon og lasergravering av profileringsartikler. Handel med profileringsartikler.

Formål

Lasergravering, produksjon og nettsalg i denne forbindelse, investering i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, herunder å investere eller delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

AI-sammendrag

Veksten på 21% til 3 mill. kr viser at nisjeprodusenten innen lasergravering holder god fart, men en driftsmargin på knappe 0,7% avslører at lønnsomheten fortsatt er en utfordring sammenlignet med bransjesnittet. Konsentrert eierskap med Jan Stavelin på 65,5% gir sterk styringskontroll, men gjør selskapet sårbart for enkeltpersoners beslutninger. Med en egenkapitalandel under bransjesnittet og betydelig gjeld relativt til størrelsen bør videre vekst finansieres med forsiktighet.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,98 mill kr
Anleggsmidler2 %49 192 krOmløpsmidler98 %1,93 mill kr
Egenkapital og gjeld1,98 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital35 %696 451 krKortsiktig gjeld63 %1,25 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,10 mill kr
Finansinntekter1 096 kr
Finanskostnader386 kr
Netto finans710 kr
Ordinært resultat før skatt27 287 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,13 mill kr26 578 kr19 595 kr1,98 mill kr726 451 kr1,25 mill kr
20242,58 mill kr66 408 kr54 767 kr1,62 mill kr706 855 kr908 591 kr
20233,13 mill kr24 581 kr19 934 kr2,15 mill kr652 089 kr1,50 mill kr
20223,58 mill kr86 279 kr68 251 kr2,40 mill kr632 155 kr1,77 mill kr
20213,35 mill kr78 732 kr62 042 kr2,23 mill kr563 904 kr1,67 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 72 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 19.01.2013
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 19.01.2013
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Jan Stavelin(f. 1959)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 17.09.2022
Regnskapsfører
repr. ECIT CONSULTA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Jan StavelinPersonOrdinære aksjer65.5 %655
Marius StavelinPersonOrdinære aksjer25.0 %250
Thomas StavelinPersonOrdinære aksjer9.5 %95

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Laserhuset ASBEDRAnnen industriproduksjon ikke nevnt annet stedNordre Follo8

Kunngjøringer17

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 67,6 % av driftsinntektene — 37,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,8 %0,9 %
Resultatmargin0,6 %0,4 %
Egenkapitalandel36,7 %40,0 %
Likviditetsgrad1,541,47
Gjeldsgrad1,720,50
Egenkapitalrentabilitet2,7 %1,4 %
Omsetningsvekst (siste år)+21,0 %-0,9 %
Omsetning per ansatt390 944,5 kr1,82 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad11,7 %45,5 %
Lønnskostnad67,6 %29,8 %
Annen driftskostnad19,9 %21,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Laserhuset AS

Hvor stor er bransjen Laserhuset AS tilhører?

Laserhuset AS er ett av 5 selskaper innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted i Nordre Follo, og ett av 572 på landsbasis.

Hvor lenge har Laserhuset AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Laserhuset AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Laserhuset AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Laserhuset AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Laserhuset AS?

Marius Stavelin er registrert som daglig leder i Laserhuset AS.

Hvem er styreleder i Laserhuset AS?

Styrets leder i Laserhuset AS er Trine Stavelin. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvem er største aksjonær i Laserhuset AS?

Største aksjonær i Laserhuset AS er Jan Stavelin med 65,5 % av aksjene, fulgt av Marius Stavelin (25 %) og Thomas Stavelin (9,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.

Går Laserhuset AS med overskudd?

Laserhuset AS hadde i 2025 en omsetning på 3,13 mill kr og et overskudd på 19 595 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Laserhuset AS?

Driftsresultatet for 2025 var 26 578 kr (driftsmargin 0,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Er Laserhuset AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus