Top Gear Holding AS
- Omsetning
- 422 001
- +0 %
- Resultat
- 4,5 mill
- +533,4 %
Om Top Gear Holding AS
Top Gear Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Gunnstein Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Top Gear Holding AS en omsetning på 422 001 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 4,50 mill kr. Egenkapitalen var 272 059 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunnstein Hansen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Øygarden, og ett av 3 540 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Deltakelse i andre selskaper gjennom aksjeeie eller annen eierform, samt investering i fast eiendom og hva hermed står i den forbindelse.
API og MCPGET /company/999329268
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"name": "TOP GEAR HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Når ble Top Gear Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Øygarden holder Top Gear Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Top Gear Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · −2,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 422 001 kr | 41 176 kr | 4,50 mill kr | 2,73 mill kr | 272 059 kr | 2,46 mill kr |
| 2024 | 422 000 kr | −187 431 kr | 709 999 kr | 4,77 mill kr | 224 903 kr | 4,55 mill kr |
| 2023 | 422 000 kr | −27 665 kr | −117 665 kr | 3,32 mill kr | 626 015 kr | 2,69 mill kr |
| 2022 | 422 000 kr | −36 844 kr | −36 844 kr | 3,80 mill kr | 743 680 kr | 3,06 mill kr |
| 2021 | 433 700 kr | −89 658 kr | 40 662 kr | 3,87 mill kr | 780 524 kr | 3,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 470 000 kr (17 % av balansen)
API og MCPGET /company/999329268/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 422001, "operating_profit": 41176, "net_profit": 4497156, "equity": 272059, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 422000,
"operating_profit": -187431,
"net_profit": 709999,
"equity": 224903,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Top Gear Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Top Gear Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Top Gear Holding AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 05.01.2013Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2026Revisor
1Sist endret 11.02.2019API og MCPGET /company/999329268/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Top Gear Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Top Gear Holding AS?
List alle roller i Top Gear Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunnstein Hansen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Linda Renathe Langbråten Hansen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999329268/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Top Gear Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Top Gear Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Top Gear Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Top Gear Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/999329268/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"chain": [
{ "org_no": "999329268", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Top Gear Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Top Gear Holding AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Øygarden | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999329268/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Når ble Top Gear Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Top Gear Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Top Gear Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+VKST AS(Regnskapsfører)−AKI REGNSKAPSSERVICE AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:42.990 Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted→43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 10,0 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 9,03 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1653,0 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999329268/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999329268/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999329268",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 422001, "percentile": 0.3389 },
"operating_margin": { "value": 0.0976, "percentile": 0.667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999329268" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Top Gear Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Top Gear Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Top Gear Holding AS blant de 1331 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
TOP GEAR HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hanstein AS | Øygarden | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Bs Vest AS | Øygarden | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nordhordlands Tippen AS | Øygarden | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Tekslo Seafood AS | Øygarden | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sci Group AS | Bærum | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Chillout AS | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Top Gear Holding AS
Hvor stor er bransjen Top Gear Holding AS tilhører?
Top Gear Holding AS er ett av 36 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Øygarden, og ett av 3 540 på landsbasis.
Hvor lenge har Top Gear Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Top Gear Holding AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Top Gear Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Top Gear Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Top Gear Holding AS med?
Top Gear Holding AS er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 43.990). Registrert aktivitet: Deltakelse i andre selskaper gjennom aksjeeie eller annen eierform, samt investering i fast eiendom og hva hermed står i den forbindelse.
Hvem er styreleder i Top Gear Holding AS?
Styrets leder i Top Gear Holding AS er Gunnstein Hansen.
Hvilke eiere står bak Top Gear Holding AS?
Største aksjonær i Top Gear Holding AS er Gunnstein Hansen med 50 % av aksjene, fulgt av Linda Renathe Langbråten Hansen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Går Top Gear Holding AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 422 001 kr. Egenkapitalen var 272 059 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.