Høytrykkservice Holding AS
Org.nr 999319068
Om Høytrykkservice Holding AS
Høytrykkservice Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Askøy, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Morten Nyheim er daglig leder, og Morten Nyheim er styreleder. I 2024 hadde Høytrykkservice Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 46 309 kr. Egenkapitalen var 910 888 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Morten Nyheim med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Askøy, og ett av 3 328 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Engroshandel med maskiner og utstyr, samt noe egenproduksjon. Service og vedlikehold av maskiner. Andre typer investeringer i eiendom og verdipapirer
Formål
Engroshandel med maskiner og utstyr til vedlikehold samt annet arbeid som står i naturlig forbindelse, investeringer i verdipapirer og eiendom samt deltakelse i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −45 599 kr | −46 309 kr | 951 233 kr | 910 888 kr | 40 345 kr |
| 2023 | 0 kr | −49 691 kr | −49 477 kr | 995 105 kr | 957 197 kr | 37 907 kr |
| 2022 | 0 kr | −38 731 kr | 561 357 kr | 1,04 mill kr | 1,01 mill kr | 37 907 kr |
| 2021 | 0 kr | −27 293 kr | 65 850 kr | 1,24 mill kr | 445 317 kr | 793 522 kr |
| 2020 | 0 kr | −42 143 kr | −23 946 kr | 1,25 mill kr | 379 467 kr | 869 020 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2013Styre
2Sist endret 05.01.2013Regnskapsfører
1Sist endret 22.05.2018Revisor
1Sist endret 02.11.2021Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Morten Nyheim | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
Datterselskaper av Høytrykkservice Holding AS
1 selskaperKunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2021 | Revisor ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2021 | Revisor ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 95,8 % | 43,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,92 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,1 % | 13,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
HØYTRYKKSERVICE HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Høytrykkservice AS | Askøy | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Askøy
1 000+ til i Askøy →Folk spør om Høytrykkservice Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høytrykkservice Holding AS?
Det er registrert 3 328 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 25 i Askøy.
Er Høytrykkservice Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 77 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Høytrykkservice Holding AS i Enhetsregisteret?
Høytrykkservice Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Høytrykkservice Holding AS?
Høytrykkservice Holding AS driver innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, med NACE-kode 46.640 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Engroshandel med maskiner og utstyr, samt noe egenproduksjon.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Høytrykkservice Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Høytrykkservice Holding AS?
Daglig leder i Høytrykkservice Holding AS er Morten Nyheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Høytrykkservice Holding AS?
Høytrykkservice Holding AS eies i hovedsak av Morten Nyheim (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2019.
Hvordan går det økonomisk med Høytrykkservice Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 910 888 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Høytrykkservice Holding AS?
Høytrykkservice Holding AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.