Sandosveien 1 AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 2,0 mill
- +2,4 %
Om Sandosveien 1 AS
Sandosveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Frode Johansen er daglig leder, og Frode Johansen er styreleder. I 2025 hadde Sandosveien 1 AS en omsetning på 2,68 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,03 mill kr. Egenkapitalen var 6,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Catja Eiendom AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 844 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 136 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/999291740
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"name": "SANDOSVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sandosveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sandosveien 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sandosveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +36,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,68 mill kr | 2,28 mill kr | 2,03 mill kr | 9,04 mill kr | 6,78 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2024 | 2,62 mill kr | 2,33 mill kr | 1,98 mill kr | 8,81 mill kr | 6,30 mill kr | 2,51 mill kr |
| 2023 | 2,36 mill kr | 2,06 mill kr | 1,74 mill kr | 8,53 mill kr | 6,17 mill kr | 2,36 mill kr |
| 2022 | 2,17 mill kr | 1,68 mill kr | 1,32 mill kr | 7,51 mill kr | 6,17 mill kr | 1,34 mill kr |
| 2021 | 1,97 mill kr | 1,39 mill kr | 1,08 mill kr | 7,75 mill kr | 7,35 mill kr | 405 323 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999291740/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2682875,
"operating_profit": 2281875,
"net_profit": 2031189,
"equity": 6784014,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2619994,
"operating_profit": 2331027,
"net_profit": 1983049,
"equity": 6304341,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandosveien 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandosveien 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sandosveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 29.12.2012Styre
5Sist endret 18.12.2025Revisor
1Sist endret 01.09.2017API og MCPGET /company/999291740/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sandosveien 1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sandosveien 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandosveien 1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Catja Eiendom AS50 %
- Hårik Eiendom AS50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Catja Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 091 |
| Hårik Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 090 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999291740/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CATJA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50.02, "year": 2019, … },
{ "shareholder_name": "HÅRIK EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.98, "year": 2019, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sandosveien 1 AS eier Catja Eiendom AS, og hvem eier resten?
Er Sandosveien 1 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sandosveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandosveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2025 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2022 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 17.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.8.2022 | Signatur ↗ |
| 17.8.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999291740/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-18", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sandosveien 1 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sandosveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sandosveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 8,5 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 85,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 75,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 75,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,11 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 6,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999291740/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999291740/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999291740",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 2682875, "percentile": 0.7853 },
"operating_margin": { "value": 0.8505, "percentile": 0.9471 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999291740" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sandosveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sandosveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Sandosveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SANDOSVEIEN 1 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Årødalen Invest AS | Trondheim | 70,0 % | 2015 | 2021 | Aktiv |
| Fokserød Investeringsselskap AS | Trondheim | 37,5 % | 2015 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sandosveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sandosveien 1 AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 844 i Trondheim.
Er Sandosveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 136 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sandosveien 1 AS bedre enn andre i bransjen?
Sandosveien 1 AS hadde en driftsmargin på 85,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Er Sandosveien 1 AS et aktivt selskap?
Sandosveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sandosveien 1 AS?
Daglig leder i Sandosveien 1 AS er Frode Johansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sandosveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Catja Eiendom AS største eier i Sandosveien 1 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Hårik Eiendom AS med 50 %.
Hva er omsetningen til Sandosveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,68 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,78 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Sandosveien 1 AS?
I 2025 hadde Sandosveien 1 AS et driftsresultat på 2,28 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 85,1 %.
Hva er aksjekapitalen i Sandosveien 1 AS?
Sandosveien 1 AS har en registrert aksjekapital på 218 100 kr, fordelt på 2 181 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Sandosveien 1 AS?
Sandosveien 1 AS har org.nr 999 291 740 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.