Håndverksenteret Tønsberg AS
- Omsetning
- 1,2 mill
- +21 %
- Resultat
- −159 542
- 7 års regnskap
Om Håndverksenteret Tønsberg AS
Håndverksenteret Tønsberg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Ole Aleksander Ramsdal er styrets leder. I 2025 hadde Håndverksenteret Tønsberg AS en omsetning på 1,17 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 159 542 kr. Egenkapitalen var 183 898 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er R&l Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 177 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Tønsberg, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp, utvikling, salg og drift av fast eiendom.
Formål
Kjøp, utvikling, salg og drift av fast eiendom. samt investeringer i aksjer og hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/999210937
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"name": "HÅNDVERKSENTERET TØNSBERG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Håndverksenteret Tønsberg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Håndverksenteret Tønsberg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Håndverksenteret Tønsberg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +21 % fra 2024 · +64,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,17 mill kr | 309 211 kr | −159 542 kr | 7,37 mill kr | 183 898 kr | 7,19 mill kr |
| 2024 | 964 839 kr | 314 602 kr | −136 557 kr | 7,80 mill kr | 343 440 kr | 7,46 mill kr |
| 2023 | 952 835 kr | 367 074 kr | 90 081 kr | 5,92 mill kr | 479 997 kr | 5,44 mill kr |
| 2022 | 772 537 kr | 233 939 kr | −58 653 kr | 6,06 mill kr | 389 916 kr | 5,67 mill kr |
| 2021 | 709 600 kr | 181 326 kr | 16 008 kr | 5,81 mill kr | 448 569 kr | 5,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/999210937/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1167378,
"operating_profit": 309211,
"net_profit": -159542,
"equity": 183898,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 964839,
"operating_profit": 314602,
"net_profit": -136557,
"equity": 343440,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Håndverksenteret Tønsberg AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Håndverksenteret Tønsberg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Håndverksenteret Tønsberg AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 11.01.2019Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2019API og MCPGET /company/999210937/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Håndverksenteret Tønsberg AS?
List alle roller i Håndverksenteret Tønsberg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Håndverksenteret Tønsberg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- R&l Invest AS100 %
- Agincourt Invest AShadde 50 %
- Ocobiam AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| R&l Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999210937/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "R&L INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2019, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Håndverksenteret Tønsberg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Håndverksenteret Tønsberg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Håndverksenteret Tønsberg AS eier R&l Invest AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Håndverksenteret Tønsberg AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Tønsberg | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999210937/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Håndverksenteret Tønsberg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Håndverksenteret Tønsberg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Håndverksenteret Tønsberg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 2,5 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 39,08 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -86,8 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999210937/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999210937/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999210937",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 1167378, "percentile": 0.7685 },
"operating_margin": { "value": 0.2649, "percentile": 0.6527 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999210937" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Håndverksenteret Tønsberg AS på i bransjen?
Hvor ligger Håndverksenteret Tønsberg AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Håndverksenteret Tønsberg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Håndverksenteret Tønsberg AS
Hvor stor er bransjen Håndverksenteret Tønsberg AS tilhører?
Håndverksenteret Tønsberg AS er ett av 177 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Tønsberg, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Håndverksenteret Tønsberg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Håndverksenteret Tønsberg AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Håndverksenteret Tønsberg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Håndverksenteret Tønsberg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Håndverksenteret Tønsberg AS?
Håndverksenteret Tønsberg AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Kjøp, utvikling, salg og drift av fast eiendom.
Hvem eier Håndverksenteret Tønsberg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er R&l Invest AS største eier i Håndverksenteret Tønsberg AS med 100 % av aksjene.
Går Håndverksenteret Tønsberg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,17 mill kr, opp 21 % fra 2024. Egenkapitalen var 183 898 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Håndverksenteret Tønsberg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Håndverksenteret Tønsberg AS en egenkapital på 183 898 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 2,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.