Brånåslia 1-3 Sameie
Org.nr 999208347
Om Brånåslia 1-3 Sameie
Brånåslia 1-3 Sameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Svein Kjus er styrets leder. I 2025 hadde Brånåslia 1-3 Sameie en omsetning på 1,74 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 436 607 kr. Egenkapitalen var −667 976 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 977 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm, og ett av 47 139 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 107 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,74 mill kr | 541 769 kr | 436 607 kr | 712 975 kr | −667 976 kr | 1,38 mill kr |
| 2024 | 1,73 mill kr | −534 868 kr | −647 111 kr | 510 801 kr | −1,10 mill kr | 1,62 mill kr |
| 2023 | 1,59 mill kr | 305 642 kr | 219 987 kr | 1,21 mill kr | −457 474 kr | 1,67 mill kr |
| 2022 | 1,27 mill kr | 106 310 kr | 79 382 kr | 185 629 kr | −677 461 kr | 863 089 kr |
| 2021 | 1,14 mill kr | −57 698 kr | −86 114 kr | 98 344 kr | −756 843 kr | 855 188 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 31.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 16.10.2017Revisor
1Sist endret 08.12.2012Forretningsfører
1Sist endret 16.10.2017Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Brånåslia 1-3 Sameie | AAFY | − | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2025 | Styre ↗ |
| 20.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Styre ↗ |
| 21.9.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -93,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 32,53 | 6,08 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Godt å vite om Brånåslia 1-3 Sameie
Hvor stor er bransjen Brånåslia 1-3 Sameie tilhører?
Brånåslia 1-3 Sameie er ett av 977 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm, og ett av 47 139 på landsbasis.
Hvor lenge har Brånåslia 1-3 Sameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Brånåslia 1-3 Sameie ble etablert i 2012 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Brånåslia 1-3 Sameie?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Brånåslia 1-3 Sameie i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Brånåslia 1-3 Sameie?
Brånåslia 1-3 Sameie er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Organisasjonsformen til Brånåslia 1-3 Sameie er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hva omsatte Brånåslia 1-3 Sameie for i 2025?
I 2025 omsatte Brånåslia 1-3 Sameie for 1,74 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 436 607 kr.
Hvor mye egenkapital har Brånåslia 1-3 Sameie?
Ved utgangen av 2025 hadde Brånåslia 1-3 Sameie en egenkapital på −667 976 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −93,7 %.
Hvor solid er økonomien i Brånåslia 1-3 Sameie?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Brånåslia 1-3 Sameie økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Brånåslia 1-3 Sameie?
Organisasjonsnummeret til Brånåslia 1-3 Sameie er 999 208 347. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 08.12.2012.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.