Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Mellad'n Turløyper

Org.nr 999144748melladn.leirin-skiloyper.no
Omsetning
717 888
2026
Resultat
−8 174
6 års regnskap
Mer

Om Mellad'n Turløyper

Mellad'n Turløyper er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Torleif Håvi er styrets leder. I 2026 hadde Mellad'n Turløyper en omsetning på 717 888 kr, en nedgang på 40 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 8 174 kr. Egenkapitalen var 2,36 mill kr ved utgangen av 2026. Selskapet er ett av 422 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringerike, og ett av 74 333 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Skal ivareta alt ansvar for opparbeidelse og vedlikehold av det som tradisjonelt har vært hovedløypene i området. Skal være en koordinerende forening for lag, foreninger og interessenter, alle tilhørende i Øystre Slidre kommune.

API og MCPGET /company/999144748

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/999144748" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "999144748",
  "name": "MELLAD'N TURLØYPER",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "94.992",
  "nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "999144748" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Mellad'n Turløyper stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Ringerike holder Mellad'n Turløyper til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Mellad'n Turløyper registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2026 · −40,3 % fra 2023 · +63,3 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2026717 888 kr2 262 kr−8 174 kr2,71 mill kr2,36 mill kr350 000 kr
20231,20 mill kr413 569 kr341 048 kr3,38 mill kr2,26 mill kr1,12 mill kr
20221,68 mill kr1,26 mill kr1,23 mill kr3,82 mill kr1,91 mill kr1,90 mill kr
2021580 840 kr179 787 kr179 787 kr711 814 kr684 469 kr27 345 kr
2020439 600 kr3 970 kr3 970 kr555 071 kr504 682 kr50 389 kr

Balanse

2026
Eiendeler2,71 mill kr
Anleggsmidler87 %2,35 mill krOmløpsmidler13 %358 897 kr
Egenkapital og gjeld2,71 mill kr
Opptjent egenkapital87 %2,36 mill krLangsiktig gjeld13 %350 000 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader715 626 kr
Finansinntekter11 678 kr
Finanskostnader22 114 kr
Netto finans−10 436 kr
Ordinært resultat før skatt−8 174 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2023 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.

API og MCPGET /company/999144748/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/999144748/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "999144748",
  "years": [
    { "year": 2026, "revenue": 717888, "operating_profit": 2262, "net_profit": -8174, "equity": 2362054, … },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 1201935,
      "operating_profit": 413569,
      "net_profit": 341048,
      "equity": 2255563,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "999144748" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Mellad'n Turløyper utviklet seg fra 2020 til 2026?
  • Hva var driftsmarginen til Mellad'n Turløyper i 2026?
  • Hvor mye falt omsetningen til Mellad'n Turløyper fra 2023 til 2026, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre8

Styre

8Sist endret 25.08.2026
Torleif Håvi(f. 1950)
Styrets lederSignatur
Ingar Brotnov(f. 1955)
StyremedlemSignatur
Arne Aursland(f. 1954)
StyremedlemSignatur
Øyvind Heiervang(f. 1970)
StyremedlemSignatur
Knut Thomas Wollan(f. 1971)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Kjell Olav Haavi(f. 1956)
StyremedlemSignatur
Joakim Vedeler(f. 1984)
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/999144748/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/999144748/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "999144748",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "999144748" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Mellad'n Turløyper: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Mellad'n Turløyper?

Kunngjøringer13

API og MCPGET /company/999144748/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/999144748/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "999144748",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2023-08-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999144748" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Mellad'n Turløyper sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Mellad'n Turløyper i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Mellad'n Turløyper sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +Joakim Vedeler(Styremedlem)+Kjell Olav Haavi(Styremedlem)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2026Bransjemedian
Egenkapitalandel87,1 %87,8 %
Gjeldsgrad0,150,09
Egenkapitalrentabilitet-0,3 %4,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/999144748/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/999144748/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "999144748",
  "nace_code": "94.992",
  "industry_count": 2104,
  "revenue": { "value": 717888, "percentile": 0.5744 },
  "operating_margin": { "value": 0.0032, "percentile": 0.4267 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "999144748" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Mellad'n Turløyper sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Mellad'n Turløyper blant de største selskapene innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
  • Hvor solid er Mellad'n Turløyper sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Mellad'n Turløyper

Hvor stor er bransjen Mellad'n Turløyper tilhører?

Mellad'n Turløyper er ett av 422 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringerike, og ett av 74 333 på landsbasis.

Hvor lenge har Mellad'n Turløyper eksistert sammenlignet med bransjen?

Mellad'n Turløyper ble etablert i 2003 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Mellad'n Turløyper?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mellad'n Turløyper i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Mellad'n Turløyper?

Mellad'n Turløyper er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Skal ivareta alt ansvar for opparbeidelse og vedlikehold av det som tradisjonelt har vært hovedløypene i området.

Hvilken selskapsform har Mellad'n Turløyper?

Organisasjonsformen til Mellad'n Turløyper er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Går Mellad'n Turløyper med overskudd?

Mellad'n Turløyper hadde i 2026 en omsetning på 717 888 kr og et underskudd på 8 174 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Mellad'n Turløyper?

Ved utgangen av 2026 hadde Mellad'n Turløyper en egenkapital på 2,36 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 87,1 %.

Hvor solid er økonomien i Mellad'n Turløyper?

Basert på regnskapstallene for 2023 har Mellad'n Turløyper økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud