- Omsetning
- 11,1 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 2,7 mill
- +73,3 %
Om Stamfiber AS
Stamfiber AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Odd Terje Rygh er daglig leder, og Wiggo Kåre Knutsen er styreleder. I 2025 hadde Stamfiber AS en omsetning på 11,11 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,68 mill kr. Egenkapitalen var 10,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Globalconnect AS med 16,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Levanger, og ett av 18 757 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Selskapet skal være juridisk og administrativt kontaktpunkt mellom selskaper som bygger ut og selskaper som leier fiber i et nytt fiberanlegg som etableres på strekningen Bjerkvik i Narvik kommune til Trondheim.
Formål
Å drive utleie av disposisjonsrett til mørk fiber og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/999104770
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"name": "STAMFIBER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stamfiber AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stamfiber AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stamfiber AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · +51,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,11 mill kr | 1,97 mill kr | 2,68 mill kr | 47,70 mill kr | 10,58 mill kr | 37,13 mill kr |
| 2024 | 10,58 mill kr | 1,20 mill kr | 1,55 mill kr | 19,05 mill kr | 7,90 mill kr | 11,15 mill kr |
| 2023 | 8,87 mill kr | 1,24 mill kr | 2,23 mill kr | 18,71 mill kr | 6,35 mill kr | 12,35 mill kr |
| 2022 | 7,14 mill kr | 205 955 kr | 407 631 kr | 17,06 mill kr | 4,13 mill kr | 12,93 mill kr |
| 2021 | 7,33 mill kr | 182 330 kr | 194 240 kr | 15,73 mill kr | 3,72 mill kr | 12,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 84 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999104770/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11113532,
"operating_profit": 1966935,
"net_profit": 2677624,
"equity": 10576979,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10578165,
"operating_profit": 1201497,
"net_profit": 1545260,
"equity": 7899355,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stamfiber AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stamfiber AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stamfiber AS de siste årene.
Roller og styre13
Daglig leder
1Sist endret 04.03.2026Styre
10Sist endret 04.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.12.2021Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/999104770/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stamfiber AS?
List alle roller i Stamfiber AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stamfiber AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Helgeland Kraft AS6,4 %
- Helgeland Kraft AShadde 6,4 %
- Ballangen Energi AShadde 6,2 %
- Nordkraft Energidrift AS6,2 % → 12,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Globalconnect AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 167 |
| Statnett SF | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 167 |
| Signal Bredbånd AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,6 % | 166 |
| Indre Salten Energi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,4 % | 124 |
| Nordkraft Energidrift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,4 % | 124 |
| Helgeland Kraft AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,4 % | 64 |
| Nte Marked AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,4 % | 64 |
| Dragefossen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 62 |
| Nord-Salten Kraft AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 62 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999104770/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GLOBALCONNECT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.7, "year": 2019, … },
{ "shareholder_name": "STATNETT SF", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.7, "year": 2019, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stamfiber AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stamfiber AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stamfiber AS eier Globalconnect AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stamfiber AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Levanger | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 4.9.2026 | Styre ↗ |
| 20.8.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 25.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2025 | Styre ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999104770/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-04", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Når ble Stamfiber AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stamfiber AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stamfiber AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Aage Henning Nilsen Blankvoll(Varamedlem)
- Endring i roller og styre+Jørgen Dalheim Olsen(Styremedlem)+Kirsti Anne Voldnes(Varamedlem)−Kirsti Anne Voldnes(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 4,2 % av driftsinntektene — 39,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,7 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 24,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,2 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,35 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 3,51 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,3 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,8 % | 26,2 % |
| Lønnskostnad | 4,2 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 40,4 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999104770/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999104770/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999104770",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9233,
"revenue": { "value": 11113532, "percentile": 0.9001 },
"operating_margin": { "value": 0.177, "percentile": 0.6175 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999104770" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stamfiber AS blant de 9233 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stamfiber AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stamfiber AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stamfiber AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stamfiber AS?
Det er registrert 18 757 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 27 i Levanger.
Er Stamfiber AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 518 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Stamfiber AS bedre enn andre i bransjen?
Stamfiber AS hadde en driftsmargin på 17,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,7 % for annen teknisk konsulentvirksomhet.
Er Stamfiber AS et aktivt selskap?
Stamfiber AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Stamfiber AS?
Stamfiber AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Stamfiber AS?
Daglig leder i Stamfiber AS er Odd Terje Rygh, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Stamfiber AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Globalconnect AS største eier i Stamfiber AS med 16,7 % av aksjene. Nest størst er Statnett SF med 16,7 %.
Hvordan går det økonomisk med Stamfiber AS?
Stamfiber AS hadde i 2025 en omsetning på 11,11 mill kr og et overskudd på 2,68 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Stamfiber AS?
Forretningsadressen til Stamfiber AS er Sjøvegen 108, 7620, SKOGN i Levanger kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Stamfiber AS?
I Enhetsregisteret har Stamfiber AS registrert nettsiden www.stamfiber.no/.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.