Cema Invest AS
- Omsetning
- 37 477
- +24,2 %
- Resultat
- 6,1 mill
- −88,7 %
Om Cema Invest AS
Cema Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Marius Mæle er styrets leder. I 2025 hadde Cema Invest AS en omsetning på 37 477 kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,06 mill kr. Egenkapitalen var 86,69 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cecilie Høgden Mæle med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 252 innen dataprogrammeringstjenester i Nordre Follo, og ett av 17 713 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Konsulentvirksomhet: konsulenttjenester innen programutvikling og software testing.
Formål
Være et privat investeringsselskap/holdingsselskap og andre aktiviteter som naturlig faller sammen med dette, herunder å eie aksjer i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/998878403
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"name": "CEMA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Hva driver Cema Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Cema Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Cema Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +24,2 % fra 2024 · +24,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 37 477 kr | −44 348 kr | 6,06 mill kr | 86,76 mill kr | 86,69 mill kr | 62 722 kr |
| 2024 | 30 181 kr | −11 213 kr | 53,41 mill kr | 83,84 mill kr | 83,64 mill kr | 200 290 kr |
| 2023 | 30 181 kr | −3 404 kr | 5,47 mill kr | 32,29 mill kr | 32,22 mill kr | 65 863 kr |
| 2022 | 30 181 kr | 11 318 kr | 3,47 mill kr | 26,78 mill kr | 26,75 mill kr | 33 766 kr |
| 2021 | 30 181 kr | 18 286 kr | 5,04 mill kr | 23,31 mill kr | 23,27 mill kr | 37 023 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998878403/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 37477,
"operating_profit": -44348,
"net_profit": 6056583,
"equity": 86692487,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 30181,
"operating_profit": -11213,
"net_profit": 53414159,
"equity": 83635904,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Cema Invest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Cema Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Cema Invest AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 26.09.2012Revisor
1Sist endret 24.10.2022API og MCPGET /company/998878403/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Cema Invest AS?
List alle roller i Cema Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Cema Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cecilie Høgden Mæle | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 55 |
| Marius Mæle | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 55 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/998878403/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cema Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Cema Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Cema Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2022 | Revisor ↗ |
| 11.10.2022 | Manglende roller ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998878403/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-06", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Når ble Cema Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Cema Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Cema Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 1031,88 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998878403/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998878403/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998878403",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 37477, "percentile": 0.4692 },
"operating_margin": { "value": -1.1833, "percentile": 0.1691 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998878403" })Spør AI-assistenten
Er Cema Invest AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Hvor solid er Cema Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Cema Invest AS på i bransjen?
Investeringer
CEMA INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tintin Invest AS | Oslo | 33,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Iniva Holding AS | Oslo | 5,5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Rede People AS | Oslo | 0,4 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Nordre Follo
1 000+ til i Nordre Follo →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Cema Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cema Invest AS?
Det er registrert 17 713 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 252 i Nordre Follo.
Er Cema Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 338 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Cema Invest AS i Enhetsregisteret?
Cema Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Cema Invest AS?
Største aksjonær i Cema Invest AS er Cecilie Høgden Mæle med 50 % av aksjene, fulgt av Marius Mæle (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Hvordan går det økonomisk med Cema Invest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 37 477 kr, opp 24 % fra 2024. Egenkapitalen var 86,69 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Cema Invest AS?
Egenkapitalen i Cema Invest AS var 86,69 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Cema Invest AS?
Cema Invest AS har en registrert aksjekapital på 110 000 kr, fordelt på 110 aksjer.
Hvor ligger Cema Invest AS?
Forretningsadressen til Cema Invest AS er Kapellsanderveien 24, 1400, SKI i Nordre Follo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.