- Omsetning
- 4,7 mill
- −42,6 %
- Resultat
- 1,1 mill
- 6 års regnskap
Om Tiensu Energy Solutions AS
Tiensu Energy Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Aleksander Hagen Selmer er daglig leder, og Henning Michael Heitmann er styreleder. I 2025 hadde Tiensu Energy Solutions AS en omsetning på 4,68 mill kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,13 mill kr. Egenkapitalen var 2,98 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fralma Invest AS med 91 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Hamar, og ett av 770 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet og formål
Rådgivning og omsetning av energieffektiviseringsløsninger innen belysning, varme, ventilasjon, solenergi, batteriteknologi og styringssystemer, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette og tekniske oppgraderinger som etterspørres i markedet.
API og MCPGET /company/998833930
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"name": "TIENSU ENERGY SOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.470",
"nace_desc": "Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tiensu Energy Solutions AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tiensu Energy Solutions AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hamar holder Tiensu Energy Solutions AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −42,6 % fra 2024 · −63,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,68 mill kr | 2,53 mill kr | 1,13 mill kr | 5,35 mill kr | 2,98 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2024 | 8,15 mill kr | −4,93 mill kr | −4,68 mill kr | 7,61 mill kr | 1,85 mill kr | 5,76 mill kr |
| 2023 | 26,60 mill kr | 5,39 mill kr | 3,53 mill kr | 11,42 mill kr | 6,53 mill kr | 4,90 mill kr |
| 2022 | 21,92 mill kr | 2,04 mill kr | 628 796 kr | 17,52 mill kr | 3,00 mill kr | 14,52 mill kr |
| 2021 | 12,72 mill kr | 2,25 mill kr | 1,45 mill kr | 5,96 mill kr | 2,37 mill kr | 3,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 95 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998833930/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4678843,
"operating_profit": 2527562,
"net_profit": 1129610,
"equity": 2982320,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8152007,
"operating_profit": -4925955,
"net_profit": -4675769,
"equity": 1852710,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Tiensu Energy Solutions AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tiensu Energy Solutions AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tiensu Energy Solutions AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2026Styre
3Sist endret 03.06.2025Regnskapsfører
2Sist endret 20.01.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/998833930/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tiensu Energy Solutions AS?
Hvem er regnskapsfører for Tiensu Energy Solutions AS?
List alle roller i Tiensu Energy Solutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 4 ute
- Aleksander Hagen Selmerhadde 25 %
- Arnt Johansenhadde 25 %
- Fredrik Theodor Selmerhadde 25 %
- Marcus Selmer Smebyhadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fralma Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 91,0 % | 910 |
| Nærsnes Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 90 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998833930/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FRALMA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 91, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NÆRSNES HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tiensu Energy Solutions AS eier Fralma Invest AS, og hvem eier resten?
Er Tiensu Energy Solutions AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tiensu Energy Solutions AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/998833930/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"chain": [
{ "org_no": "913955021", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998833930", "owner_pct": 91, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tiensu Energy Solutions AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tiensu Energy Solutions AS | BEDR | Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr | Hamar | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 25.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Styre ↗ |
| 3.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998833930/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Tiensu Energy Solutions AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Tiensu Energy Solutions AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tiensu Energy Solutions AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 94,6 % av driftsinntektene — 29,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,0 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 24,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 55,7 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,9 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -42,6 % | -0,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 94,6 % | 64,9 % |
| Lønnskostnad | 39,4 % | 18,2 % |
| Annen driftskostnad | 23,3 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998833930/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998833930/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998833930",
"nace_code": "46.470",
"industry_count": 538,
"revenue": { "value": 4678843, "percentile": 0.5765 },
"operating_margin": { "value": 0.5402, "percentile": 0.9593 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998833930" })Spør AI-assistenten
Er Tiensu Energy Solutions AS blant de største selskapene innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr?
Hvor solid er Tiensu Energy Solutions AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tiensu Energy Solutions AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tiensu Energy Solutions AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tiensu Energy Solutions AS?
Det er registrert 770 selskaper i Norge innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr, hvorav 11 i Hamar.
Er Tiensu Energy Solutions AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Tiensu Energy Solutions AS?
Tiensu Energy Solutions AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tiensu Energy Solutions AS?
Daglig leder i Tiensu Energy Solutions AS er Aleksander Hagen Selmer, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Tiensu Energy Solutions AS?
Tiensu Energy Solutions AS eies i hovedsak av Fralma Invest AS (91 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tiensu Energy Solutions AS?
Tiensu Energy Solutions AS hadde i 2025 en omsetning på 4,68 mill kr og et overskudd på 1,13 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Tiensu Energy Solutions AS?
Forretningsadressen til Tiensu Energy Solutions AS er Brugata 64A, 2321, HAMAR i Hamar kommune.
Er Tiensu Energy Solutions AS registrert i MVA-registeret?
Tiensu Energy Solutions AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Tiensu Energy Solutions AS?
Tiensu Energy Solutions AS har org.nr 998 833 930 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.