Tannlege Stig Rune Meland AS
Org.nr 998790689
Om Tannlege Stig Rune Meland AS
Tannlege Stig Rune Meland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Stig Rune Meland er daglig leder, og Stig Rune Meland er styreleder. I 2025 hadde Tannlege Stig Rune Meland AS en omsetning på 7,92 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,67 mill kr. Egenkapitalen var 5,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Auestadmeland Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 73 innen tannlegetjenester i Skien, og ett av 5 981 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannhelsetjenester.
Formål
Tannhelsetjenester og andre produktet/tjenester som naturlig hører sammen med dette. herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,92 mill kr | 3,42 mill kr | 2,67 mill kr | 9,09 mill kr | 5,30 mill kr | 3,80 mill kr |
| 2024 | 7,39 mill kr | 2,62 mill kr | 2,05 mill kr | 8,99 mill kr | 5,32 mill kr | 3,66 mill kr |
| 2023 | 7,57 mill kr | 2,89 mill kr | 2,25 mill kr | 6,97 mill kr | 5,77 mill kr | 1,20 mill kr |
| 2022 | 7,01 mill kr | 2,96 mill kr | 2,32 mill kr | 6,29 mill kr | 3,52 mill kr | 2,78 mill kr |
| 2021 | 6,36 mill kr | 2,69 mill kr | 2,10 mill kr | 3,70 mill kr | 3,19 mill kr | 507 087 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2016Styre
1Sist endret 05.02.2016Regnskapsfører
1Sist endret 09.12.2023Revisor
1Sist endret 08.09.2026Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Naranjos Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Auestadmeland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Stig Rune Meland AS | BEDR | Tannlegetjenester | Skien | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2026 | Revisor ↗ |
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+KAPPA REVISJON AS(Revisor)−KAPPA REVISJON ANS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 3,9 % av driftsinntektene — 12,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,2 % | 12,2 % |
| Resultatmargin | 33,8 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 58,2 % | 50,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 0,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,5 % | 28,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,2 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,9 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 30,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 22,2 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Godt å vite om Tannlege Stig Rune Meland AS
Hvor stor er bransjen Tannlege Stig Rune Meland AS tilhører?
Tannlege Stig Rune Meland AS er ett av 73 selskaper innen tannlegetjenester i Skien, og ett av 5 981 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlege Stig Rune Meland AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlege Stig Rune Meland AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Stig Rune Meland AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12,2 %. Tannlege Stig Rune Meland AS lå på 43,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Tannlege Stig Rune Meland AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlege Stig Rune Meland AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Tannlege Stig Rune Meland AS?
Organisasjonsformen til Tannlege Stig Rune Meland AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Tannlege Stig Rune Meland AS?
Stig Rune Meland er registrert som daglig leder i Tannlege Stig Rune Meland AS.
Hvem eier Tannlege Stig Rune Meland AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Auestadmeland Holding AS største eier i Tannlege Stig Rune Meland AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Tannlege Stig Rune Meland AS for i 2025?
I 2025 omsatte Tannlege Stig Rune Meland AS for 7,92 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,67 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Tannlege Stig Rune Meland AS?
Driftsresultatet for 2025 var 3,42 mill kr (driftsmargin 43,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Tannlege Stig Rune Meland AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannlege Stig Rune Meland AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.