Gullfaks AS
- Omsetning
- 59,1 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 29,2 mill
- +2,7 %
Om Gullfaks AS
Gullfaks AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Torstein Bomann-Larsen er styrets leder. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Eiendomsselskapet er heleid av NIAM CORE-PLUS II Holding AS, noe som plasserer det innenfor den svenske kapitalforvalteren NIAMs nordiske eiendomsportefølje. En egenkapitalandel på rundt 78% (241M av 308M i eiendeler) og et resultat på 29M mot 59M i omsetning vitner om høy lønnsomhet og svært lav finansiell risiko sammenlignet med bransjen. Stabil, beskjeden vekst på 2% og et rent eierstruktur tyder på en moden forvaltningsfase snarere enn aktiv ekspansjon.
API og MCPGET /company/998772338
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"name": "GULLFAKS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Gullfaks AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gullfaks AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gullfaks AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +19,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59,15 mill kr | 36,77 mill kr | 29,19 mill kr | 308,09 mill kr | 241,37 mill kr | 66,72 mill kr |
| 2024 | 57,79 mill kr | 35,72 mill kr | 28,41 mill kr | 327,31 mill kr | 277,30 mill kr | 50,02 mill kr |
| 2023 | 55,30 mill kr | 33,37 mill kr | 26,42 mill kr | 344,89 mill kr | 292,94 mill kr | 51,94 mill kr |
| 2022 | 51,89 mill kr | 29,91 mill kr | 23,53 mill kr | 362,56 mill kr | 312,37 mill kr | 50,19 mill kr |
| 2021 | 49,60 mill kr | 27,29 mill kr | 22,09 mill kr | 426,57 mill kr | 342,34 mill kr | 84,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 48 mill kr (15 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 37 mill kr
API og MCPGET /company/998772338/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 59149712,
"operating_profit": 36771940,
"net_profit": 29188717,
"equity": 241369338,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 57789605,
"operating_profit": 35718131,
"net_profit": 28411793,
"equity": 277296543,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gullfaks AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gullfaks AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gullfaks AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 13.12.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 23.09.2020API og MCPGET /company/998772338/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gullfaks AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gullfaks AS?
Hvem er regnskapsfører for Gullfaks AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Wintershall Dea Norge AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Niam Core-Plus II Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 4 207 533 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998772338/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NIAM CORE-PLUS II HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gullfaks AS eier Niam Core-Plus II Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gullfaks AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gullfaks AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/998772338/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"chain": [
{ "org_no": "923580964", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998772338", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gullfaks AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gullfaks AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer58
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2023 | Styre ↗ |
| 9.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2022 | Styre ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998772338/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Gullfaks AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gullfaks AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gullfaks AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 33,0 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 62,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 49,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 78,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,30 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 4,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 33,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998772338/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998772338/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998772338",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 59149712, "percentile": 0.9916 },
"operating_margin": { "value": 0.6217, "percentile": 0.7287 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998772338" })Spør AI-assistenten
Er Gullfaks AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Gullfaks AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gullfaks AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+52 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Gullfaks AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gullfaks AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.
Er Gullfaks AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gullfaks AS i Enhetsregisteret?
Gullfaks AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Gullfaks AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Gullfaks AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Niam Core-Plus II Holding AS største eier i Gullfaks AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Gullfaks AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 59,15 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 241,37 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Gullfaks AS?
Egenkapitalen i Gullfaks AS var 241,37 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 78,3 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Gullfaks AS?
Gullfaks AS har en registrert aksjekapital på 12,62 mill kr, fordelt på 4 207 533 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.