Kvant AS
Org.nr 998724074
Om Kvant AS
Kvant AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Bjørn Ove Ansnes er styrets leder. I 2025 hadde Kvant AS en omsetning på 2,16 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 259 216 kr. Egenkapitalen var 597 594 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Opdals Sparebank med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 144 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oppdal, og ett av 76 359 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 141 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling. Investeringer i aksjer og andeler.
Formål
Eiendomsutvikling investering i aksjer og andeler, deltagelse i andre virksomheter og aktiviteter som derved hører til.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,16 mill kr | 1,42 mill kr | 259 216 kr | 15,62 mill kr | 597 594 kr | 15,03 mill kr |
| 2024 | 2,06 mill kr | 1,30 mill kr | 11 832 kr | 16,31 mill kr | 338 377 kr | 15,97 mill kr |
| 2023 | 1,91 mill kr | 872 784 kr | −370 998 kr | 17,58 mill kr | 326 545 kr | 17,26 mill kr |
| 2022 | 1,84 mill kr | 798 716 kr | −164 750 kr | 18,49 mill kr | 697 543 kr | 17,79 mill kr |
| 2021 | 1,85 mill kr | 824 290 kr | −21 118 kr | 19,46 mill kr | 862 293 kr | 18,59 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 11.02.2025Revisor
1Sist endret 18.08.2012Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Opdals Sparebank100 %
- Bratt Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Opdals Sparebank | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Opdals Sparebank
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kvant AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oppdal | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.2.2025 | Styre ↗ |
| 11.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 20.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 20.12.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 21.11.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 27,5 % av driftsinntektene — 12,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 65,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 12,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 3,8 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,29 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 25,15 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 7,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 27,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Kvant AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kvant AS?
Det er registrert 76 359 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 144 i Oppdal.
Er Kvant AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 141 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kvant AS bedre enn andre i bransjen?
Kvant AS hadde en driftsmargin på 65,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hvilken status har Kvant AS i Enhetsregisteret?
Kvant AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Kvant AS?
Kvant AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Kvant AS?
Bjørn Ove Ansnes er registrert som styreleder i Kvant AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Kvant AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Opdals Sparebank største eier i Kvant AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Kvant AS?
Kvant AS hadde i 2025 en omsetning på 2,16 mill kr og et overskudd på 259 216 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvem er revisor for Kvant AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Kvant AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.