Manndalen Bygg AS
- Omsetning
- 12,7 mill
- +2,5 %
- Resultat
- 422 453
- −5,6 %
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om Manndalen Bygg AS
Manndalen Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kåfjord, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Sindre Aleksander Larsen er daglig leder, og Odd Steinar Larsen er styreleder. Selskapet er ett av 1 655 i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Byggevareutsalg.
Formål
Drive med byggevareutsalg og salg av andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksoomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom eierfamilien Larsen, med far Odd Steinar som hovedaksjonær og sønn Sindre som daglig leder, sikrer stabil styring i en liten lokal aktør. Med kun 8 ansatte oppnår selskapet likevel over snittet driftsmargin og topp 25% egenkapitalandel i bransjen, noe som vitner om solid drift og lav gjeldsgrad. Omsetningsveksten er moderat (+2%), men den finansielle bufferen gjør virksomheten godt rustet mot svingninger i et geografisk begrenset marked som Kåfjord.
API og MCPGET /company/998688957
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"name": "MANNDALEN BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "KÅFJORD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Er Manndalen Bygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Manndalen Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Manndalen Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,5 % fra 2024 · +3,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,66 mill kr | 555 336 kr | 422 453 kr | 6,79 mill kr | 5,41 mill kr | 1,37 mill kr |
| 2024 | 12,35 mill kr | 587 883 kr | 447 541 kr | 6,46 mill kr | 5,22 mill kr | 1,24 mill kr |
| 2023 | 11,01 mill kr | −133 438 kr | −110 108 kr | 5,82 mill kr | 4,87 mill kr | 946 944 kr |
| 2022 | 11,14 mill kr | 732 563 kr | 671 249 kr | 6,39 mill kr | 5,48 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2021 | 12,27 mill kr | 768 414 kr | 587 620 kr | 6,67 mill kr | 4,81 mill kr | 2,26 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 620 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/998688957/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12658697,
"operating_profit": 555336,
"net_profit": 422453,
"equity": 5411150,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12353599,
"operating_profit": 587883,
"net_profit": 447541,
"equity": 5218697,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Manndalen Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Manndalen Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Manndalen Bygg AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.01.2022Styre
3Sist endret 01.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2022Revisor
1Sist endret 01.12.2022API og MCPGET /company/998688957/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Manndalen Bygg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Manndalen Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Manndalen Bygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Kurt Idar Isaksenhadde 33,3 %
- Norsk Profil DAhadde 33,3 %
- Odd Steinar Larsen33,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Odd Steinar Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 400 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998688957/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Manndalen Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Manndalen Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Manndalen Bygg AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Kåfjord | 8 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2022 | Revisor ↗ |
| 1.12.2022 | Styre ↗ |
| 15.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Daglig leder ↗ |
| 18.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998688957/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Når leverte Manndalen Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Manndalen Bygg AS sist endret?
Har Manndalen Bygg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 16,7 % av driftsinntektene — 2,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 79,7 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 5,02 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,8 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,5 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,58 mill kr | 2,04 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 62,1 % | 62,9 % |
| Lønnskostnad | 17,3 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 16,7 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998688957/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998688957/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998688957",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 12658697, "percentile": 0.6951 },
"operating_margin": { "value": 0.0439, "percentile": 0.6176 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998688957" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Manndalen Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Manndalen Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Manndalen Bygg AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MANNDALEN BYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggtorget Mg Holding AS | Vadsø | 0,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Manndalen Bygg AS
Hvor stor er bransjen Manndalen Bygg AS tilhører?
Manndalen Bygg AS er ett av 1 655 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass.
Hvor lenge har Manndalen Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Manndalen Bygg AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Manndalen Bygg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Manndalen Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Manndalen Bygg AS?
Manndalen Bygg AS er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass (næringskode 47.520). Registrert aktivitet: Byggevareutsalg.
Hvem leder Manndalen Bygg AS?
Sindre Aleksander Larsen er registrert som daglig leder i Manndalen Bygg AS.
Hvem er styreleder i Manndalen Bygg AS?
Styrets leder i Manndalen Bygg AS er Odd Steinar Larsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem eier Manndalen Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Odd Steinar Larsen største eier i Manndalen Bygg AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Manndalen Bygg AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,66 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,41 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Manndalen Bygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Manndalen Bygg AS en egenkapital på 5,41 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 79,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.