Skinlo & Co AS
- Omsetning
- 7,7 mill
- +8,7 %
- Resultat
- 155 605
- −25,4 %
- Ansatte
- 5
Om Skinlo & Co AS
Skinlo & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gloppen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Øystein Skinlo er daglig leder, og Øystein Skinlo er styreleder. Selskapet er ett av 6 innen detaljhandel med klær i Gloppen, og ett av 5 460 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Varehandel med klær.
Formål
Næringsverksemd ved å drive handel med kle og sal av dertilhøyrande varer og tenester.
AI-sammendrag
Konsentrert familieeierskap med daglig leder Skinlo og hovedaksjonær Elisabeth Henriksen Skinlo speiler en typisk liten distriktsdrevet klesbutikk, men med driftsmargin og egenkapitalandel over bransjesnittet til tross for kun 5 ansatte. Omsetningsveksten på 9% til 8 mill. kr og plassering i topp 25% på omsetning viser en solid nisjeposisjon i Gloppen, mens den lave bemanningen tyder på en effektiv, skalerbar drift snarere enn kapasitetsbegrensninger.
API og MCPGET /company/998556910
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"name": "SKINLO & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "GLOPPEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Hva driver Skinlo & Co AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Skinlo & Co AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Skinlo & Co AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,7 % fra 2024 · +16,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,66 mill kr | 198 286 kr | 155 605 kr | 5,12 mill kr | 3,09 mill kr | 2,03 mill kr |
| 2024 | 7,05 mill kr | 274 814 kr | 208 695 kr | 4,24 mill kr | 2,94 mill kr | 1,30 mill kr |
| 2023 | 7,16 mill kr | 412 180 kr | 329 705 kr | 4,15 mill kr | 2,73 mill kr | 1,42 mill kr |
| 2022 | 6,74 mill kr | 680 589 kr | 516 698 kr | – | – | – |
| 2021 | 6,57 mill kr | 436 199 kr | 333 362 kr | 4,62 mill kr | 3,18 mill kr | 1,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998556910/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7663945,
"operating_profit": 198286,
"net_profit": 155605,
"equity": 3093842,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7050292,
"operating_profit": 274814,
"net_profit": 208695,
"equity": 2938237,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skinlo & Co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Skinlo & Co AS per år.
Hvordan har omsetningen til Skinlo & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.06.2012Styre
2Sist endret 03.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2020Revisor
1Sist endret 03.08.2022API og MCPGET /company/998556910/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Skinlo & Co AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Skinlo & Co AS?
Hvem er regnskapsfører for Skinlo & Co AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Elisabeth Henriksen Skinlo50 %
- Øystein Skinlo100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elisabeth Henriksen Skinlo | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Øystein Skinlo | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998556910/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Er Skinlo & Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Skinlo & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Skinlo & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skinlo & Co AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Gloppen | 5 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Revisor ↗ |
| 3.8.2022 | Styre ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 23.12.2021 | Revisor ↗ |
| 28.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998556910/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Skinlo & Co AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Skinlo & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Skinlo & Co AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,8 % av driftsinntektene — 10,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 60,4 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,47 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,0 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,7 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,53 mill kr | 987 637,622 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,0 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 33,8 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 12,7 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998556910/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998556910/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998556910",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2629,
"revenue": { "value": 7663945, "percentile": 0.775 },
"operating_margin": { "value": 0.0259, "percentile": 0.538 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998556910" })Spør AI-assistenten
Er Skinlo & Co AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Hvor solid er Skinlo & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Skinlo & Co AS på i bransjen?
Investeringer
SKINLO & CO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Texcon AS | Oslo | 1,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Gloppen
1 000+ til i Gloppen →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Skinlo & Co AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Skinlo & Co AS?
Det er registrert 5 460 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 6 i Gloppen.
Er Skinlo & Co AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 101 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Skinlo & Co AS i Enhetsregisteret?
Skinlo & Co AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Skinlo & Co AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Skinlo & Co AS?
Daglig leder i Skinlo & Co AS er Øystein Skinlo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Skinlo & Co AS?
Største aksjonær i Skinlo & Co AS er Elisabeth Henriksen Skinlo med 50 % av aksjene, fulgt av Øystein Skinlo (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Skinlo & Co AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,66 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,09 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Skinlo & Co AS?
Skinlo & Co AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Skinlo & Co AS?
Skinlo & Co AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.