Industriveien 7 Fauske AS
- Omsetning
- 971 006
- +2,2 %
- Resultat
- 219 642
- −11,5 %
Om Industriveien 7 Fauske AS
Industriveien 7 Fauske AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Sigurd Harry Tverå er styrets leder. I 2025 hadde Industriveien 7 Fauske AS en omsetning på 971 006 kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 219 642 kr. Egenkapitalen var 4,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sigurd Harry Tverå med 62,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 105 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Fauske, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 136 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av eiendom.
Formål
Kjøp/salg samt utleie av eiendom og utstyr.
API og MCPGET /company/998548713
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"name": "INDUSTRIVEIEN 7 FAUSKE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Hva driver Industriveien 7 Fauske AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Industriveien 7 Fauske AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Industriveien 7 Fauske AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +14,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 971 006 kr | 433 650 kr | 219 642 kr | 7,80 mill kr | 4,63 mill kr | 3,17 mill kr |
| 2024 | 949 666 kr | 501 085 kr | 248 073 kr | 7,93 mill kr | 4,41 mill kr | 3,52 mill kr |
| 2023 | 921 648 kr | 524 585 kr | 285 579 kr | 8,00 mill kr | 4,16 mill kr | 3,84 mill kr |
| 2022 | 878 924 kr | 496 724 kr | 303 942 kr | 7,43 mill kr | 3,88 mill kr | 3,56 mill kr |
| 2021 | 848 042 kr | 510 198 kr | 334 971 kr | 7,93 mill kr | 3,57 mill kr | 4,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998548713/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 971006,
"operating_profit": 433650,
"net_profit": 219642,
"equity": 4629769,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 949666,
"operating_profit": 501085,
"net_profit": 248073,
"equity": 4410127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industriveien 7 Fauske AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industriveien 7 Fauske AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industriveien 7 Fauske AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
5Sist endret 10.01.2024API og MCPGET /company/998548713/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Industriveien 7 Fauske AS?
List alle roller i Industriveien 7 Fauske AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 1 endret eierandel
- Håvard Johan Olsen Solhaug9,3 %
- Iren Nyseth Tverå9,3 %
- Liv-Marit Tverå9,3 %
- Marianne Tverå9,3 %
- Sigurd Harry Tverå100 % → 62,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sigurd Harry Tverå | Person | Ordinære aksjer | 62,7 % | 47 |
| Håvard Johan Olsen Solhaug | Person | Ordinære aksjer | 9,3 % | 7 |
| Iren Nyseth Tverå | Person | Ordinære aksjer | 9,3 % | 7 |
| Liv-Marit Tverå | Person | Ordinære aksjer | 9,3 % | 7 |
| Marianne Tverå | Person | Ordinære aksjer | 9,3 % | 7 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998548713/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 7 Fauske AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industriveien 7 Fauske AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Industriveien 7 Fauske AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 7 Fauske AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Fauske | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2024 | Styre ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998548713/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Når ble Industriveien 7 Fauske AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Industriveien 7 Fauske AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Industriveien 7 Fauske AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998548713/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998548713/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998548713",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 971006, "percentile": 0.6046 },
"operating_margin": { "value": 0.4466, "percentile": 0.5241 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998548713" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Industriveien 7 Fauske AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industriveien 7 Fauske AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Industriveien 7 Fauske AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Industriveien 7 Fauske AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industriveien 7 Fauske AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 105 i Fauske.
Er Industriveien 7 Fauske AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 136 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Industriveien 7 Fauske AS i Enhetsregisteret?
Industriveien 7 Fauske AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Industriveien 7 Fauske AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Industriveien 7 Fauske AS?
Industriveien 7 Fauske AS eies i hovedsak av Sigurd Harry Tverå (62,7 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Industriveien 7 Fauske AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 971 006 kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,63 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Industriveien 7 Fauske AS?
I 2025 hadde Industriveien 7 Fauske AS et driftsresultat på 433 650 kr.
Er Industriveien 7 Fauske AS registrert i MVA-registeret?
Industriveien 7 Fauske AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.