Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Jarbeaux Sport AS

Org.nr 998430488
Omsetning
10,7 mill
+31,1 %
Resultat
4,2 mill
+219,8 %
Mer

Om Jarbeaux Sport AS

Jarbeaux Sport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Kaare Jarbeaux er daglig leder, og Kaare Jarbeaux er styreleder. Selskapet er ett av 146 innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Oslo, og ett av 494 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).

Aktivitet

Agentur, visning av sportsklær kolleksjoner .

Formål

Agentur med tekstiler, klær, perlsskinn, skotøy og lærvarer

AI-sammendrag

Sterk omsetningsvekst på 31% til 11 millioner kroner kombinert med en driftsmargin i topp 25% i bransjen tyder på et selskap med god prising og effektiv drift innenfor agenturhandel for klær og skotøy. Konsentrert eierskap via JARBEAUX HOLDING AS (60%) gir Kaare Jarbeaux tydelig kontroll og beslutningsevne, men EK-andelen ligger under branjesnittet, noe som indikerer at veksten delvis er lånefinansiert. Med få ansatte og høy omsetning per hode posisjonerer selskapet seg som en smal, kapitallett agentvirksomhet med solid lønnsomhet.

API og MCPGET /company/998430488

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "name": "JARBEAUX SPORT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.160",
  "nace_desc": "Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Jarbeaux Sport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Jarbeaux Sport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Jarbeaux Sport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +31,1 % fra 2024 · +0,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,74 mill kr5,22 mill kr4,21 mill kr8,97 mill kr3,78 mill kr5,19 mill kr
20248,20 mill kr1,60 mill kr1,32 mill kr6,73 mill kr2,57 mill kr4,16 mill kr
20238,11 mill kr2,46 mill kr2,00 mill kr7,45 mill kr3,76 mill kr3,69 mill kr
202211,76 mill kr7,04 mill kr5,57 mill kr9,43 mill kr3,91 mill kr5,52 mill kr
202110,67 mill kr6,91 mill kr5,43 mill kr8,19 mill kr1,61 mill kr6,59 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler8,97 mill kr
Anleggsmidler3 %313 887 krOmløpsmidler97 %8,66 mill kr
Egenkapital og gjeld8,97 mill kr
Innskutt egenkapital7 %645 000 krOpptjent egenkapital35 %3,14 mill krKortsiktig gjeld58 %5,19 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,52 mill kr
Finansinntekter178 121 kr
Finanskostnader2 004 kr
Netto finans176 117 kr
Ordinært resultat før skatt5,40 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 86 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/998430488/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10743742,
      "operating_profit": 5221885,
      "net_profit": 4210649,
      "equity": 3783575,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 8197470,
      "operating_profit": 1600095,
      "net_profit": 1316755,
      "equity": 2572926,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Jarbeaux Sport AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jarbeaux Sport AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jarbeaux Sport AS per år.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 30.05.2012
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 16.07.2018
Styrets lederSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene
StyremedlemSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene
Geir Skari(f. 1970)
StyremedlemSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 30.09.2015
Regnskapsfører
repr. SÆTRANG REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 31.08.2021
Revisor
repr. REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DAGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/998430488/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Jarbeaux Sport AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Jarbeaux Sport AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Jarbeaux Sport AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Jarbeaux Holding ASSelskapOrdinære aksjer60,0 %24
Soleglad Holding ASSelskapOrdinære aksjer20,0 %8
Sol-Tun ASSelskapOrdinære aksjer20,0 %8

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/998430488/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "JARBEAUX HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 60, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "SOLEGLAD HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Jarbeaux Sport AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Jarbeaux Sport AS eier Jarbeaux Holding AS, og hvem eier resten?
  • Er Jarbeaux Sport AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Jarbeaux Sport ASBEDRAgenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarerOslo−

Kunngjøringer26

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/998430488/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Jarbeaux Sport AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Jarbeaux Sport AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Jarbeaux Sport AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 11,0 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin48,6 %5,2 %
Resultatmargin39,2 %3,7 %
Egenkapitalandel42,2 %56,2 %
Likviditetsgrad1,672,03
Gjeldsgrad1,370,61
Egenkapitalrentabilitet111,3 %9,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+31,1 %-4,5 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad1,8 %8,1 %
Lønnskostnad37,8 %38,0 %
Annen driftskostnad11,0 %22,3 %
Avskrivninger0,8 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/998430488/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/998430488/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "998430488",
  "nace_code": "46.160",
  "industry_count": 242,
  "revenue": { "value": 10743742, "percentile": 0.9417 },
  "operating_margin": { "value": 0.486, "percentile": 0.9082 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "998430488" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Jarbeaux Sport AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Jarbeaux Sport AS blant de største selskapene innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer?
  • Hvor solid er Jarbeaux Sport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godt å vite om Jarbeaux Sport AS

Hvor stor er bransjen Jarbeaux Sport AS tilhører?

Jarbeaux Sport AS er ett av 146 selskaper innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Oslo, og ett av 494 på landsbasis.

Hvor lenge har Jarbeaux Sport AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Jarbeaux Sport AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Jarbeaux Sport AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jarbeaux Sport AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Jarbeaux Sport AS?

Kaare Jarbeaux er registrert som daglig leder i Jarbeaux Sport AS.

Hvem eier Jarbeaux Sport AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jarbeaux Holding AS største eier i Jarbeaux Sport AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Soleglad Holding AS med 20 %.

Hva omsatte Jarbeaux Sport AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,74 mill kr, opp 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,78 mill kr ved årsslutt.

Hvilket org.nr har Jarbeaux Sport AS?

Organisasjonsnummeret til Jarbeaux Sport AS er 998 430 488. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 30.05.2012.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Jarbeaux Sport AS?

I Enhetsregisteret er Jarbeaux Sport AS registrert med regnskapsfører Sætrang Regnskap AS og revisor Revisjonsselskapet Olsson & Co DA.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner