Maleteknikk AS
Org.nr 998391962
Om Maleteknikk AS
Maleteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skaun, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Sven Fugger er daglig leder, og Katharina Berit Fugger er styreleder. Selskapet er ett av 13 innen maler- og glassarbeid i Skaun, og ett av 4 971 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Bygg og anlegg: Malertjenester
Formål
Fremstilling/salg av malertjenester/maleteknikker og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Omsetningsfallet på 21% til 5 mill. kr er det tydeligste varseltegnet for dette lille malerfirmaet i Skaun, selv om egenkapitalandelen på omtrent 47% holder selskapet stabilt solvent. Driftsmarginen ligger under bransjegjennomsnittet blant 1 660 sammenlignbare aktører, noe som tyder på prispress eller kostnadsutfordringer som kan forsterkes dersom topplinjefallet fortsetter. At daglig leder Sven Fugger eier 40% og samtidig har selvstendig signaturrett, gir rask beslutningskraft — men konsentrert eierskap og liten organisasjon gjør selskapet sårbart for nøkkelpersonrisiko.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,97 mill kr | 131 475 kr | 101 883 kr | 1,77 mill kr | 827 821 kr | 939 308 kr |
| 2024 | 6,29 mill kr | 150 032 kr | 111 563 kr | 1,89 mill kr | 725 938 kr | 1,17 mill kr |
| 2023 | 7,99 mill kr | 185 030 kr | 191 301 kr | 2,13 mill kr | 614 375 kr | 1,52 mill kr |
| 2022 | 6,62 mill kr | −95 807 kr | −95 785 kr | 1,99 mill kr | 423 074 kr | 1,57 mill kr |
| 2021 | 5,87 mill kr | −4 664 kr | −4 479 kr | 1,74 mill kr | 518 859 kr | 1,24 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.05.2012Styre
4Sist endret 12.08.2015Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Mads Hoel20 %
- Morten Bakken30 % → 20 %
- Frode Kveldstad30 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sven Fugger | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 40 |
| Frode Kveldstad | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
| Mads Hoel | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
| Morten Bakken | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maleteknikk AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Skaun | 5 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 13.11.2025 | Revisor ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Revisor ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 18,2 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,13 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 18,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,0 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 993 079,6 kr | 1,06 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,2 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 56,1 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,2 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Maleteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maleteknikk AS?
Det er registrert 4 971 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 13 i Skaun.
Er Maleteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 131 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Maleteknikk AS?
Maleteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Maleteknikk AS?
Daglig leder i Maleteknikk AS er Sven Fugger, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Maleteknikk AS?
Maleteknikk AS eies i hovedsak av Sven Fugger (40 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Maleteknikk AS?
Maleteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 4,97 mill kr og et overskudd på 101 883 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Maleteknikk AS?
I 2025 hadde Maleteknikk AS et driftsresultat på 131 475 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,6 %.
Hvor solid er balansen til Maleteknikk AS?
Egenkapitalen i Maleteknikk AS var 827 821 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 46,8 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Maleteknikk AS?
Forretningsadressen til Maleteknikk AS er Skaunavegen 537, 7355, EGGKLEIVA i Skaun kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.