Gunnar Jakobsen AS
Org.nr 998366380
Om Gunnar Jakobsen AS
Gunnar Jakobsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Gunnar Jakobsen er daglig leder, og Gunnar Jakobsen er styreleder. I 2025 hadde Gunnar Jakobsen AS en omsetning på 2,60 mill kr, en nedgang på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 367 161 kr. Egenkapitalen var 1,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunnar Jakobsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen maler- og glassarbeid i Lindesnes, og ett av 4 968 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeid og fliselegging i bygg og anlegg.
Formål
Flise- og malerarbeid, samt alt som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskap eller foretak.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,60 mill kr | 450 003 kr | 367 161 kr | 1,99 mill kr | 1,54 mill kr | 451 716 kr |
| 2024 | 3,99 mill kr | 524 598 kr | 433 988 kr | 1,82 mill kr | 1,25 mill kr | 573 243 kr |
| 2023 | 5,84 mill kr | 1,53 mill kr | 1,20 mill kr | 2,04 mill kr | 1,24 mill kr | 809 105 kr |
| 2022 | 5,18 mill kr | 1,16 mill kr | 904 165 kr | 1,66 mill kr | 237 537 kr | 1,42 mill kr |
| 2021 | 4,51 mill kr | 852 300 kr | 664 828 kr | 1,88 mill kr | 1,02 mill kr | 1,14 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 12.05.2012Styre
2Sist endret 12.05.2012Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunnar Jakobsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gunnar Jakobsen AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Lindesnes | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 12,3 % av driftsinntektene — 36,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 14,1 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 77,3 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,75 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,9 % | 18,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -34,8 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,0 % | 27,2 % |
| Lønnskostnad | 12,3 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 6,0 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 5,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Lindesnes
1 000+ til i Lindesnes →Ofte spurt om Gunnar Jakobsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gunnar Jakobsen AS?
Det er registrert 4 968 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 22 i Lindesnes.
Er Gunnar Jakobsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 131 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Gunnar Jakobsen AS et aktivt selskap?
Gunnar Jakobsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gunnar Jakobsen AS med?
Gunnar Jakobsen AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Malerarbeid og fliselegging i bygg og anlegg.
Hvem er daglig leder i Gunnar Jakobsen AS?
Daglig leder i Gunnar Jakobsen AS er Gunnar Jakobsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Gunnar Jakobsen AS?
Gunnar Jakobsen er registrert som styreleder i Gunnar Jakobsen AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Gunnar Jakobsen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gunnar Jakobsen største eier i Gunnar Jakobsen AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Gunnar Jakobsen AS?
I 2025 omsatte Gunnar Jakobsen AS for 2,60 mill kr, ned 35 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 367 161 kr.
Hva er driftsresultatet til Gunnar Jakobsen AS?
I 2025 hadde Gunnar Jakobsen AS et driftsresultat på 450 003 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 17,3 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.