Luma Foto AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- +34,5 %
- Resultat
- 336 176
- +82,5 %
Om Luma Foto AS
Luma Foto AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Fotografvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Einar Horsberg er daglig leder, og Einar Horsberg er styreleder. I 2025 hadde Luma Foto AS en omsetning på 2,46 mill kr, en økning på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 336 176 kr. Egenkapitalen var 845 549 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Einar Horsberg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 142 innen fotografvirksomhet i Oslo, og ett av 9 040 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Fotografvirksomhet med hovedfokus på boligfoto, reklame, portrett, interiør, arkitektur og produktfoto.
API og MCPGET /company/998354579
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"name": "LUMA FOTO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.200",
"nace_desc": "Fotografvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Når ble Luma Foto AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Luma Foto AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Luma Foto AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +34,5 % fra 2024 · +67,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,46 mill kr | 504 396 kr | 336 176 kr | 1,31 mill kr | 845 549 kr | 468 315 kr |
| 2024 | 1,83 mill kr | 226 576 kr | 184 220 kr | 1,06 mill kr | 589 801 kr | 473 642 kr |
| 2023 | 1,66 mill kr | 174 967 kr | 153 191 kr | 735 079 kr | 405 581 kr | 329 498 kr |
| 2022 | 1,29 mill kr | 42 206 kr | 30 761 kr | 423 403 kr | 252 390 kr | 171 013 kr |
| 2021 | 1,46 mill kr | 42 287 kr | 36 781 kr | 554 788 kr | 221 629 kr | 333 159 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998354579/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2455955,
"operating_profit": 504396,
"net_profit": 336176,
"equity": 845549,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1826457,
"operating_profit": 226576,
"net_profit": 184220,
"equity": 589801,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Luma Foto AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Luma Foto AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Luma Foto AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 15.05.2019Styre
2Sist endret 15.05.2019Regnskapsfører
1Sist endret 16.10.2024API og MCPGET /company/998354579/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Luma Foto AS?
Hvem er regnskapsfører for Luma Foto AS?
List alle roller i Luma Foto AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Anders Valdehadde 50 %
- Einar Horsberg50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Einar Horsberg | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998354579/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Luma Foto AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Luma Foto AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Luma Foto AS | BEDR | Fotografvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Signatur ↗ |
| 29.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998354579/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Luma Foto AS sist endret?
Har Luma Foto AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Luma Foto AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 14,7 % av driftsinntektene — 8,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,5 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 13,7 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 39,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,68 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 0,70 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,8 % | 9,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,7 % | 18,0 % |
| Lønnskostnad | 48,9 % | 44,1 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 23,1 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998354579/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998354579/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998354579",
"nace_code": "74.200",
"industry_count": 858,
"revenue": { "value": 2455955, "percentile": 0.8894 },
"operating_margin": { "value": 0.2054, "percentile": 0.8094 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998354579" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Luma Foto AS på i bransjen?
Hvor ligger Luma Foto AS blant de 858 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Luma Foto AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
LUMA FOTO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hexagon Composites ASA | Ålesund | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Luma Foto AS
Hvor stor er bransjen Luma Foto AS tilhører?
Luma Foto AS er ett av 2 142 selskaper innen fotografvirksomhet i Oslo, og ett av 9 040 på landsbasis.
Hvor lenge har Luma Foto AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Luma Foto AS ble etablert i 2012 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hva er statusen til Luma Foto AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Luma Foto AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Luma Foto AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Luma Foto AS?
Einar Horsberg er registrert som daglig leder i Luma Foto AS.
Hvem er styreleder i Luma Foto AS?
Styrets leder i Luma Foto AS er Einar Horsberg. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Luma Foto AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Einar Horsberg største eier i Luma Foto AS med 100 % av aksjene.
Går Luma Foto AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,46 mill kr, opp 34 % fra 2024. Egenkapitalen var 845 549 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.