Varbakskogen AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 183 009
- −33,7 %
Om Varbakskogen AS
Varbakskogen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Edmund Stave er daglig leder, og Edmund Stave er styreleder. I 2025 hadde Varbakskogen AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 183 009 kr. Egenkapitalen var 3,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arild Tietjen Stave med 16 % av aksjene. Selskapet er ett av 394 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Stavanger, og ett av 14 387 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp, salg, utvikling og drift av fast eiendom. Investere i aksjer. Drive konsulentbistand. Samt alt hva som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Formål
Kjøp, salg, utvikling og drift av fast eiendom, investere i aksjer og drive konsulentbistand. Samt alt hva som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/998167442
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"name": "VARBAKSKOGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder Varbakskogen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Varbakskogen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Varbakskogen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −68 989 kr | 183 009 kr | 3,34 mill kr | 3,32 mill kr | 19 156 kr |
| 2024 | 0 kr | −30 165 kr | 275 897 kr | 3,15 mill kr | 3,14 mill kr | 14 983 kr |
| 2023 | 0 kr | −39 093 kr | 28 436 kr | 2,89 mill kr | 2,86 mill kr | 26 858 kr |
| 2022 | 81 208 kr | 7 800 kr | 1,66 mill kr | 2,89 mill kr | 2,83 mill kr | 50 909 kr |
| 2021 | 286 371 kr | 177 675 kr | 1,25 mill kr | 7,14 mill kr | 1,17 mill kr | 5,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998167442/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -68989, "net_profit": 183009, "equity": 3321838, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -30165, "net_profit": 275897, "equity": 3138829, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Varbakskogen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Varbakskogen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Varbakskogen AS i 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 03.04.2012Styre
7Sist endret 12.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 06.01.2025API og MCPGET /company/998167442/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Varbakskogen AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Varbakskogen AS?
List alle roller i Varbakskogen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arild Tietjen Stave | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Christine Årrestad Stave | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Daniel Årrestad Stave | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Linda Østebø Stave | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Marie Stave Hope | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Mikael Årrestad Stave | Person | B-aksjer | 16,0 % | 16 |
| Edmund Stave | Person | A-aksjer | 4,0 % | 4 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998167442/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"shareholders": [
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Varbakskogen AS?
Er Varbakskogen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Varbakskogen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Varbakskogen AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Stavanger | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2025 | Styre ↗ |
| 19.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 6.1.2025 | Revisor ↗ |
| 12.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998167442/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-12", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Varbakskogen AS sist endret?
Har Varbakskogen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Varbakskogen AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 2402,73 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998167442/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998167442/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998167442",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998167442" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Varbakskogen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Varbakskogen AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Varbakskogen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
VARBAKSKOGEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Travveien 4 AS | Lyngdal | 29,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Varbakskogen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Varbakskogen AS?
Det er registrert 14 387 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 394 i Stavanger.
Er Varbakskogen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 510 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Varbakskogen AS i Enhetsregisteret?
Varbakskogen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Varbakskogen AS?
Daglig leder i Varbakskogen AS er Edmund Stave, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Varbakskogen AS?
Edmund Stave er registrert som styreleder i Varbakskogen AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Varbakskogen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Arild Tietjen Stave største eier i Varbakskogen AS med 16 % av aksjene. Nest størst er Christine Årrestad Stave med 16 %.
Hva er omsetningen til Varbakskogen AS?
I 2025 omsatte Varbakskogen AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 183 009 kr.
Hvor solid er balansen til Varbakskogen AS?
Egenkapitalen i Varbakskogen AS var 3,32 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Varbakskogen AS?
Varbakskogen AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Varbakskogen AS?
Varbakskogen AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.