Maler Beka AS
Org.nr 998059836
Om Maler Beka AS
Maler Beka AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Bekim Beqa er daglig leder, og Bekim Beqa er styreleder. I 2025 hadde Maler Beka AS en omsetning på 3,28 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,23 mill kr. Egenkapitalen var 380 730 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bekim Beqa med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 127 innen maler- og glassarbeid i Lillestrøm, og ett av 4 966 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Maling, gulvlegging, tapetsering.
Formål
Maling, gulvlegging, tapetsering og annet dertil hørende arbeid.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,28 mill kr | 1,58 mill kr | 1,23 mill kr | 2,21 mill kr | 380 730 kr | 1,83 mill kr |
| 2024 | 3,14 mill kr | 1,50 mill kr | 1,17 mill kr | 2,40 mill kr | 150 649 kr | 2,24 mill kr |
| 2023 | 1,67 mill kr | 371 019 kr | 292 246 kr | 983 962 kr | 478 172 kr | 505 790 kr |
| 2022 | 6,61 mill kr | 2,87 mill kr | 2,23 mill kr | 3,98 mill kr | 185 925 kr | 3,79 mill kr |
| 2021 | 2,96 mill kr | 997 848 kr | 771 954 kr | 2,04 mill kr | 556 987 kr | 1,48 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 92 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.03.2012Styre
2Sist endret 06.03.2012Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2014Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bekim Beqa | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maler Beka AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Revisor ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2022 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,6 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 48,1 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 37,5 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 17,2 % | 34,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 4,81 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 323,1 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,5 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,8 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 29,6 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 11,4 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Lillestrøm
1 000+ til i Lillestrøm →Spørsmål og svar om Maler Beka AS
Hvor stor er bransjen Maler Beka AS tilhører?
Maler Beka AS er ett av 127 selskaper innen maler- og glassarbeid i Lillestrøm, og ett av 4 966 på landsbasis.
Hvor lenge har Maler Beka AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maler Beka AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Maler Beka AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maler Beka AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Maler Beka AS?
Maler Beka AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Maling, gulvlegging, tapetsering.
Hvem leder Maler Beka AS?
Bekim Beqa er registrert som daglig leder i Maler Beka AS.
Hvem eier Maler Beka AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bekim Beqa største eier i Maler Beka AS med 100 % av aksjene.
Går Maler Beka AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,28 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 380 730 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Maler Beka AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,58 mill kr (driftsmargin 48,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.