Ma-Bu Holding AS
- Omsetning
- 19 200
- −23,2 %
- Resultat
- −105
- 7 års regnskap
Om Ma-Bu Holding AS
Ma-Bu Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Tomm Arne Hansen er daglig leder, og Tomm Arne Hansen er styreleder. I 2025 hadde Ma-Bu Holding AS en omsetning på 19 200 kr, en nedgang på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 105 kr. Egenkapitalen var −1,34 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tavam Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen snekkerarbeid i Hammerfest, og ett av 11 282 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Investering i aksjer og verdipapirer, samt drive med administrasjonstjenester.
Formål
Investere i aksjer og verdipapirer, eie og leie ut fast eiendom og driftstilbehør, samt det som naturlig hører inn under dette. selskapet skal også kunne drive med administrasjonstjenester for andre selskap.
API og MCPGET /company/998018870
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"name": "MA-BU HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hvor i Hammerfest holder Ma-Bu Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ma-Bu Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ma-Bu Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −23,2 % fra 2024 · −36 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19 200 kr | 168 kr | −105 kr | 246 611 kr | −1,34 mill kr | 1,59 mill kr |
| 2024 | 25 000 kr | 4 764 kr | −4 908 kr | 339 849 kr | −1,34 mill kr | 1,68 mill kr |
| 2023 | 28 000 kr | 3 680 kr | −4 501 kr | 359 529 kr | −1,33 mill kr | 1,69 mill kr |
| 2022 | 53 000 kr | 21 161 kr | 16 101 kr | 75 871 kr | −1,34 mill kr | 1,41 mill kr |
| 2021 | 30 000 kr | 1 213 kr | −5 975 kr | 50 665 kr | −1,35 mill kr | 1,40 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/998018870/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 19200, "operating_profit": 168, "net_profit": -105, "equity": -1338787, … },
{ "year": 2024, "revenue": 25000, "operating_profit": 4764, "net_profit": -4908, "equity": -1338683, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ma-Bu Holding AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Ma-Bu Holding AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Ma-Bu Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2012Styre
2Sist endret 25.02.2012Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.2015API og MCPGET /company/998018870/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ma-Bu Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ma-Bu Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ma-Bu Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Tavam Invest AS50 %
- Tomm Arne Hansen100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tavam Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 800 |
| Tomm Arne Hansen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 800 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998018870/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TAVAM INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ma-Bu Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ma-Bu Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ma-Bu Holding AS eier Tavam Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Ma-Bu Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/998018870/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"chain": [
{ "org_no": "998018870", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ma-Bu Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.11.2019 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998018870/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ma-Bu Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ma-Bu Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ma-Bu Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -542,9 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,30 | 1,22 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998018870/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998018870/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998018870",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2783,
"revenue": { "value": 19200, "percentile": 0.1677 },
"operating_margin": { "value": 0.0088, "percentile": 0.4221 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998018870" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ma-Bu Holding AS blant de 2783 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ma-Bu Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ma-Bu Holding AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Investeringer
MA-BU HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tom M Bygg & Takst AS | Hammerfest | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Tat Eiendom AS | Hammerfest | 66,7 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Hammerfest
1 000+ til i Hammerfest →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ma-Bu Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ma-Bu Holding AS?
Det er registrert 11 282 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 16 i Hammerfest.
Er Ma-Bu Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 231 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ma-Bu Holding AS et aktivt selskap?
Ma-Bu Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Ma-Bu Holding AS?
Daglig leder i Ma-Bu Holding AS er Tomm Arne Hansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Ma-Bu Holding AS?
Ma-Bu Holding AS eies i hovedsak av Tavam Invest AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Ma-Bu Holding AS?
Ma-Bu Holding AS har 2 registrerte datterselskaper: Tom M Bygg & Takst AS og Tat Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Ma-Bu Holding AS?
I 2025 omsatte Ma-Bu Holding AS for 19 200 kr, ned 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 105 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ma-Bu Holding AS?
Ma-Bu Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Ma-Bu Holding AS?
Ma-Bu Holding AS har org.nr 998 018 870 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem fører regnskapet til Ma-Bu Holding AS?
Komplett Regnskap Hammerfest AS er registrert som regnskapsfører for Ma-Bu Holding AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.