Gym1 Hammerfest AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- −1,9 %
- Resultat
- 491 186
- 7 års regnskap
Om Gym1 Hammerfest AS
Gym1 Hammerfest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. John Arild Svendsen er daglig leder, og Roger Bloch er styreleder. I 2025 hadde Gym1 Hammerfest AS en omsetning på 4,58 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 491 186 kr. Egenkapitalen var 982 312 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bloch Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen treningssentervirksomhet i Hammerfest, og ett av 1 787 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet og formål
Drive treningssenter samt det som naturlig faller inn under dette området.
API og MCPGET /company/997951573
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"name": "GYM1 HAMMERFEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.130",
"nace_desc": "Treningssentervirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gym1 Hammerfest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gym1 Hammerfest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gym1 Hammerfest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,9 % fra 2024 · −24,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,58 mill kr | 532 851 kr | 491 186 kr | 2,06 mill kr | 982 312 kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 4,67 mill kr | 11 031 kr | −41 987 kr | 1,76 mill kr | 491 126 kr | 1,27 mill kr |
| 2023 | 4,95 mill kr | −738 563 kr | −793 802 kr | 2,07 mill kr | 533 113 kr | 1,54 mill kr |
| 2022 | 5,83 mill kr | −314 893 kr | −357 841 kr | 3,13 mill kr | 1,33 mill kr | 1,80 mill kr |
| 2021 | 6,10 mill kr | 609 583 kr | 464 414 kr | 4,59 mill kr | 1,98 mill kr | 2,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 69 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/997951573/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4581084,
"operating_profit": 532851,
"net_profit": 491186,
"equity": 982312,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 4669421, "operating_profit": 11031, "net_profit": -41987, "equity": 491126, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gym1 Hammerfest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gym1 Hammerfest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gym1 Hammerfest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.09.2016Styre
3Sist endret 09.02.2012Regnskapsfører
1Sist endret 09.02.2012API og MCPGET /company/997951573/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gym1 Hammerfest AS?
Hvem er regnskapsfører for Gym1 Hammerfest AS?
List alle roller i Gym1 Hammerfest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bloch Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 334 |
| Henrik Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 334 |
| John Arild Svendsen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 334 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997951573/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BLOCH HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HENRIK INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Er Gym1 Hammerfest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gym1 Hammerfest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gym1 Hammerfest AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gym1 Hammerfest AS | BEDR | Treningssentervirksomhet | Hammerfest | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Revisor ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997951573/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Når ble Gym1 Hammerfest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gym1 Hammerfest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gym1 Hammerfest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 7,1 % av driftsinntektene — 3,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,6 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 10,7 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,99 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,0 % | 19,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,9 % | +6,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,1 % | 3,4 % |
| Lønnskostnad | 26,4 % | 28,9 % |
| Annen driftskostnad | 51,0 % | 52,4 % |
| Avskrivninger | 3,8 % | 3,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997951573/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997951573/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997951573",
"nace_code": "93.130",
"industry_count": 1037,
"revenue": { "value": 4581084, "percentile": 0.8014 },
"operating_margin": { "value": 0.1163, "percentile": 0.657 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997951573" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gym1 Hammerfest AS blant de 1037 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gym1 Hammerfest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gym1 Hammerfest AS blant de største selskapene innen treningssentervirksomhet?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Gym1 Hammerfest AS
Hvor stor er bransjen Gym1 Hammerfest AS tilhører?
Gym1 Hammerfest AS er ett av 5 selskaper innen treningssentervirksomhet i Hammerfest, og ett av 1 787 på landsbasis.
Hvor lenge har Gym1 Hammerfest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gym1 Hammerfest AS ble etablert i 2011 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hvilken status har Gym1 Hammerfest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gym1 Hammerfest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Gym1 Hammerfest AS?
Gym1 Hammerfest AS er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet (næringskode 93.130). Registrert aktivitet: Drive treningssenter samt det som naturlig faller inn under dette området.
Hvem leder Gym1 Hammerfest AS?
John Arild Svendsen er registrert som daglig leder i Gym1 Hammerfest AS.
Hvem er styreleder i Gym1 Hammerfest AS?
Styrets leder i Gym1 Hammerfest AS er Roger Bloch. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Gym1 Hammerfest AS?
Gym1 Hammerfest AS eies i hovedsak av Bloch Holding AS (33,3 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Gym1 Hammerfest AS med overskudd?
Gym1 Hammerfest AS hadde i 2025 en omsetning på 4,58 mill kr og et overskudd på 491 186 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Gym1 Hammerfest AS?
Driftsresultatet for 2025 var 532 851 kr (driftsmargin 11,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Gym1 Hammerfest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2012. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.