Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Knarrum Bostad AS

Org.nr 997948491

Om Knarrum Bostad AS

Knarrum Bostad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Morten Knarrum er styrets leder. I 2025 hadde Knarrum Bostad AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 256 966 kr. Egenkapitalen var 1,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Morten Knarrum med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 297 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lillehammer, og ett av 76 621 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 138 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Investeringsselskap: Investering i verdipapirer Investering i eiendom.

Formål

Investeringer i verdipapir og eiendom, herunder all naturlig tilhørende virksomhet herunder deltakelse i andre selskaper. Salg av varer og tjenester innenfor interiør og design. Salg av konsulenttjenester innenfor HR og lederutvikling.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,85 mill kr
Anleggsmidler76 %1,40 mill krOmløpsmidler24 %449 333 kr
Egenkapital og gjeld1,85 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital98 %1,82 mill krGjeld0 %0 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader39 255 kr
Finansinntekter296 222 kr
Netto finans296 222 kr
Ordinært resultat før skatt256 966 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−39 255 kr256 966 kr1,85 mill kr1,85 mill kr0 kr
20240 kr−10 011 kr227 580 kr1,68 mill kr1,68 mill kr0 kr
20230 kr−5 627 kr232 471 kr1,98 mill kr1,59 mill kr390 000 kr
20220 kr−4 999 kr−4 859 kr1,86 mill kr1,36 mill kr500 000 kr
20210 kr−4 812 kr646 504 kr2,17 mill kr2,09 mill kr78 953 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Styre

4Sist endret 17.02.2026
Styrets lederSignatur
Anne Bostad(f. 1964)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 05.06.2020
Regnskapsfører
repr. KANTALL ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Morten KnarrumPersonOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel100,0 %37,0 %
Gjeldsgrad0,001,06
Egenkapitalrentabilitet13,9 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

KNARRUM BOSTAD AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Lillehammer Ventilasjon ASLillehammer19.7 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også i Lillehammer

1 000+ til i Lillehammer →

Ofte spurt om Knarrum Bostad AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Knarrum Bostad AS?

Det er registrert 76 621 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 297 i Lillehammer.

Er Knarrum Bostad AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 138 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Knarrum Bostad AS?

Knarrum Bostad AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Knarrum Bostad AS?

Knarrum Bostad AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Knarrum Bostad AS?

Knarrum Bostad AS eies i hovedsak av Morten Knarrum (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Knarrum Bostad AS?

Knarrum Bostad AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 256 966 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Knarrum Bostad AS?

I 2025 hadde Knarrum Bostad AS et driftsresultat på −39 255 kr.

Hvor solid er balansen til Knarrum Bostad AS?

Egenkapitalen i Knarrum Bostad AS var 1,85 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 100 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Knarrum Bostad AS?

Knarrum Bostad AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Knarrum Bostad AS?

Forretningsadressen til Knarrum Bostad AS er Anne Mouruds veg 6, 2615, LILLEHAMMER i Lillehammer kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet