Glemmen Gård Utvikling AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 35,7 mill
- +3 763,2 %
Om Glemmen Gård Utvikling AS
Glemmen Gård Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Henrik Walstad er daglig leder, og Øivind Aspeng er styreleder. I 2025 hadde Glemmen Gård Utvikling AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 35,67 mill kr. Egenkapitalen var 12,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dahle Eiendom Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 218 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Fredrikstad, og ett av 14 374 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling og -forvaltning.
Formål
Utvikle, bygge, eie og forvalte fast eiendom, også ved deltakelse i andre foretak, samt virksomhet som har sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/997856686
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"name": "GLEMMEN GÅRD UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hva driver Glemmen Gård Utvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Glemmen Gård Utvikling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Glemmen Gård Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −436 109 kr | 35,67 mill kr | 46,48 mill kr | 12,87 mill kr | 33,61 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −211 920 kr | 923 337 kr | 26,23 mill kr | 5,31 mill kr | 20,92 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −199 467 kr | −23 000 kr | 31,04 mill kr | 4,39 mill kr | 26,65 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −148 706 kr | 0 kr | 27,03 mill kr | 4,41 mill kr | 22,61 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −333 039 kr | 1,32 mill kr | 27,22 mill kr | 4,41 mill kr | 22,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,5 mill kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/997856686/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -436109, "net_profit": 35670434, "equity": 12870966, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -211920, "net_profit": 923337, "equity": 5313427, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Glemmen Gård Utvikling AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Glemmen Gård Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Glemmen Gård Utvikling AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 31.01.2012Styre
7Sist endret 17.06.2013Revisor
1Sist endret 31.10.2025API og MCPGET /company/997856686/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Glemmen Gård Utvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Glemmen Gård Utvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Glemmen Gård Utvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Norplan AS33,3 %
- Norbygg Invest AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dahle Eiendom Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Glemmen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Norplan AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997856686/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "DAHLE EIENDOM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "GLEMMEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Glemmen Gård Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Glemmen Gård Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Glemmen Gård Utvikling AS eier Dahle Eiendom Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Glemmen Gård Utvikling AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/997856686/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"chain": [
{ "org_no": "997856686", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Glemmen Gård Utvikling AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 15.4.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 31.10.2025 | Revisor ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997856686/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Når leverte Glemmen Gård Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Glemmen Gård Utvikling AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Glemmen Gård Utvikling AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 2,61 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 277,1 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997856686/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997856686/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997856686",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13684,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997856686" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Glemmen Gård Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Glemmen Gård Utvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Glemmen Gård Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
GLEMMEN GÅRD UTVIKLING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Glemmen Tomt 1 AS | Fredrikstad | 100,0 % | 2015 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Folk spør om Glemmen Gård Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Glemmen Gård Utvikling AS?
Det er registrert 14 374 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 218 i Fredrikstad.
Er Glemmen Gård Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 74 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 508 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Glemmen Gård Utvikling AS?
Glemmen Gård Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Glemmen Gård Utvikling AS?
Daglig leder i Glemmen Gård Utvikling AS er Henrik Walstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Glemmen Gård Utvikling AS?
Største aksjonær i Glemmen Gård Utvikling AS er Dahle Eiendom Holding AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Glemmen Holding AS (33,3 %) og Norplan AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Glemmen Gård Utvikling AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 12,87 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Glemmen Gård Utvikling AS?
I 2025 hadde Glemmen Gård Utvikling AS et driftsresultat på −436 109 kr.
Hvor solid er balansen til Glemmen Gård Utvikling AS?
Egenkapitalen i Glemmen Gård Utvikling AS var 12,87 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 27,7 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.