Gulleråsveien 17 AS
- Omsetning
- 0
- 2024
- Resultat
- −24 909
- 6 års regnskap
Om Gulleråsveien 17 AS
Gulleråsveien 17 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Bård Ottar Wendelborg er daglig leder, og Bård Ottar Wendelborg er styreleder. I 2024 hadde Gulleråsveien 17 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 24 909 kr. Egenkapitalen var 464 958 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Kath AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Drift og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av eiendom, investering i aksjer og andeler.
API og MCPGET /company/997829476
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"name": "GULLERÅSVEIEN 17 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Er Gulleråsveien 17 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gulleråsveien 17 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gulleråsveien 17 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −24 862 kr | −24 909 kr | 624 569 kr | 464 958 kr | 159 611 kr |
| 2023 | 0 kr | −16 306 kr | −16 306 kr | 558 974 kr | 489 866 kr | 69 108 kr |
| 2022 | 0 kr | −14 950 kr | −14 950 kr | 559 879 kr | 506 173 kr | 53 706 kr |
| 2021 | 0 kr | −19 859 kr | 10 197 kr | 530 123 kr | 521 123 kr | 9 000 kr |
| 2020 | 0 kr | −60 236 kr | −55 182 kr | 411 255 kr | 406 505 kr | 4 750 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 620 000 kr (100 % av balansen)
API og MCPGET /company/997829476/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -24862, "net_profit": -24909, "equity": 464958, … },
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -16306, "net_profit": -16306, "equity": 489866, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gulleråsveien 17 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gulleråsveien 17 AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Gulleråsveien 17 AS i 2024?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2012Styre
2Sist endret 14.01.2012API og MCPGET /company/997829476/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gulleråsveien 17 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gulleråsveien 17 AS?
List alle roller i Gulleråsveien 17 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kath AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997829476/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KATH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gulleråsveien 17 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gulleråsveien 17 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gulleråsveien 17 AS eier Kath AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kath AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/997829476/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"chain": [
{ "org_no": "987965371", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997829476", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gulleråsveien 17 AS?
Hvem eier Gulleråsveien 17 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulleråsveien 17 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 4.1.2021 | Revisor ↗ |
| 4.11.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2019 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997829476/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2025-09-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gulleråsveien 17 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gulleråsveien 17 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gulleråsveien 17 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−TALERA OSLO AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Bård Wendelborg Kongeveien 18B→Setra vei 5Postnummer:0787→0786
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,08 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,4 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997829476/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997829476/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997829476",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997829476" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gulleråsveien 17 AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gulleråsveien 17 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gulleråsveien 17 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Investeringer
GULLERÅSVEIEN 17 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Storgata 3 Og 5 AS | Oslo | 100,0 % | 2017 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Spørsmål og svar om Gulleråsveien 17 AS
Hvor stor er bransjen Gulleråsveien 17 AS tilhører?
Gulleråsveien 17 AS er ett av 2 570 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Gulleråsveien 17 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gulleråsveien 17 AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gulleråsveien 17 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gulleråsveien 17 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Gulleråsveien 17 AS?
Gulleråsveien 17 AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Drift og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av eiendom, investering i aksjer og andeler.
Hvem leder Gulleråsveien 17 AS?
Bård Ottar Wendelborg er registrert som daglig leder i Gulleråsveien 17 AS.
Hvem eier Gulleråsveien 17 AS?
Gulleråsveien 17 AS eies i hovedsak av Kath AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Gulleråsveien 17 AS?
Selskapet er datterselskap av Kath AS (100 % eierandel).
Går Gulleråsveien 17 AS med overskudd?
I 2024 omsatte Gulleråsveien 17 AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 24 909 kr.
Hvor mye egenkapital har Gulleråsveien 17 AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Gulleråsveien 17 AS en egenkapital på 464 958 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,4 %.
Hvor solid er økonomien i Gulleråsveien 17 AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Gulleråsveien 17 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.