Norinvest1 AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −566 623
- −1 298,5 %
Om Norinvest1 AS
Norinvest1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Olav Grunde Almås er styrets leder. I 2024 hadde Norinvest1 AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 566 623 kr. Egenkapitalen var 357 070 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Staurin AS med 62,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 841 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i eiendom og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/997823265
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"name": "NORINVEST1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Norinvest1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Norinvest1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Norinvest1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −100 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −566 623 kr | −566 623 kr | 1,46 mill kr | 357 070 kr | 1,10 mill kr |
| 2023 | 74 384 kr | 47 276 kr | 47 276 kr | 2,02 mill kr | 923 693 kr | 1,09 mill kr |
| 2022 | 44 825 kr | −50 632 kr | −52 111 kr | 2,03 mill kr | 876 417 kr | 1,15 mill kr |
| 2021 | 71 035 kr | −43 109 kr | −39 108 kr | 2,10 mill kr | 928 528 kr | 1,17 mill kr |
| 2020 | 66 188 kr | −17 445 kr | −19 244 kr | 2,11 mill kr | 123 598 kr | 1,98 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/997823265/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -566623, "net_profit": -566623, "equity": 357070, … },
{ "year": 2023, "revenue": 74384, "operating_profit": 47276, "net_profit": 47276, "equity": 923693, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Norinvest1 AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Norinvest1 AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Norinvest1 AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 17.11.2021API og MCPGET /company/997823265/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Norinvest1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Norinvest1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Staurin AS62,7 %
- Moore Trondheim AShadde 62,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Staurin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 62,7 % | 94 |
| Moore Bergen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,7 % | 31 |
| Marta Salmo | Person | Ordinære aksjer | 6,7 % | 10 |
| Rolf Hagen | Person | Ordinære aksjer | 6,7 % | 10 |
| Alain Paul Dutard | Person | Ordinære aksjer | 3,3 % | 5 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997823265/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STAURIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 62.67, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MOORE BERGEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20.67,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norinvest1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Norinvest1 AS eier Staurin AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Norinvest1 AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 11 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Staurin AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/997823265/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"chain": [
{ "org_no": "914056500", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997823265", "owner_pct": 62.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Norinvest1 AS?
Hvem eier Norinvest1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Norinvest1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 20.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.11.2021 | Styre ↗ |
| 17.11.2021 | Daglig leder ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997823265/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Varsel om tvangsoppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Norinvest1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Norinvest1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Norinvest1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,42 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -158,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997823265/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997823265/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997823265",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997823265" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Norinvest1 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Norinvest1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Norinvest1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+31 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Norinvest1 AS
Hvor stor er bransjen Norinvest1 AS tilhører?
Norinvest1 AS er ett av 2 841 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Norinvest1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Norinvest1 AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Er Norinvest1 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Norinvest1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Norinvest1 AS?
Norinvest1 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200).
Hvilke eiere står bak Norinvest1 AS?
Største aksjonær i Norinvest1 AS er Staurin AS med 62,7 % av aksjene, fulgt av Moore Bergen Holding AS (20,7 %) og Marta Salmo (6,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Norinvest1 AS?
Selskapet er datterselskap av Staurin AS (62,7 % eierandel).
Går Norinvest1 AS med overskudd?
Norinvest1 AS hadde i 2024 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 566 623 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Norinvest1 AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Norinvest1 AS en egenkapital på 357 070 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 24,5 %.
Hvorfor har ikke Norinvest1 AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Norinvest1 AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.