Postvegen 17 AS
- Omsetning
- 6,4 mill
- +14,7 %
- Resultat
- 1,7 mill
- 7 års regnskap
Om Postvegen 17 AS
Postvegen 17 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sula, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Albert Krohn-Dale Aarøe er daglig leder, og Stian Bang er styreleder. I 2025 hadde Postvegen 17 AS en omsetning på 6,37 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,71 mill kr. Egenkapitalen var 25,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alegi Eiendom AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 109 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sula, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 788 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, utvikling og salg av fast eiendom.
Formål
Kjøp, utvikling og salg av fast eiendom og det som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/997796268
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"name": "POSTVEGEN 17 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SULA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Er Postvegen 17 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Postvegen 17 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Postvegen 17 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,7 % fra 2024 · +10 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,37 mill kr | 3,35 mill kr | 1,71 mill kr | 52,11 mill kr | 25,11 mill kr | 26,99 mill kr |
| 2024 | 5,55 mill kr | −2,36 mill kr | −2,29 mill kr | 55,18 mill kr | 23,40 mill kr | 31,78 mill kr |
| 2023 | 6,24 mill kr | 4,33 mill kr | 2,97 mill kr | 54,02 mill kr | 25,69 mill kr | 28,33 mill kr |
| 2022 | 5,95 mill kr | 4,23 mill kr | 2,68 mill kr | 52,19 mill kr | 22,72 mill kr | 29,47 mill kr |
| 2021 | 5,79 mill kr | 4,27 mill kr | 2,63 mill kr | 51,36 mill kr | 20,04 mill kr | 31,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 560 000 kr
API og MCPGET /company/997796268/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6368145,
"operating_profit": 3353929,
"net_profit": 1712753,
"equity": 25114965,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5552896,
"operating_profit": -2361866,
"net_profit": -2292112,
"equity": 23402212,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Postvegen 17 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Postvegen 17 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Postvegen 17 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.01.2013Styre
4Sist endret 24.06.2019Revisor
1Sist endret 07.10.2026API og MCPGET /company/997796268/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Postvegen 17 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Postvegen 17 AS?
List alle roller i Postvegen 17 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sh-Aktiv AS25 %
- Rh-Invest AShadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alegi Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 38 010 |
| Sh-Aktiv AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 19 005 |
| Stiba Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 19 005 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997796268/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALEGI EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SH-AKTIV AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Er Postvegen 17 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Postvegen 17 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Postvegen 17 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Postvegen 17 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sula | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Revisor ↗ |
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 30.12.2025 | Revisor ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997796268/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Postvegen 17 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Postvegen 17 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Postvegen 17 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+MOA REVISJON AS(Revisor)−CEDRA NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 32,7 % av driftsinntektene — 17,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 52,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 26,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 48,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 32,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997796268/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997796268/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997796268",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 6368145, "percentile": 0.8935 },
"operating_margin": { "value": 0.5267, "percentile": 0.6144 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997796268" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Postvegen 17 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Postvegen 17 AS på i bransjen?
Hvor ligger Postvegen 17 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+28 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Postvegen 17 AS
Hvor stor er bransjen Postvegen 17 AS tilhører?
Postvegen 17 AS er ett av 109 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sula, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Postvegen 17 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Postvegen 17 AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Postvegen 17 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Postvegen 17 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Postvegen 17 AS?
Organisasjonsformen til Postvegen 17 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Postvegen 17 AS?
Albert Krohn-Dale Aarøe er registrert som daglig leder i Postvegen 17 AS.
Hvem eier Postvegen 17 AS?
Postvegen 17 AS eies i hovedsak av Alegi Eiendom AS (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Postvegen 17 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,37 mill kr, opp 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 25,11 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder Postvegen 17 AS til?
Postvegen 17 AS holder til i Sjukenesstranda 100, 6037, EIDSNES, i Sula kommune i Møre Og Romsdal.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.