Enebakkveien 309 AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +2,8 %
- Resultat
- 872 178
- −81,4 %
Om Enebakkveien 309 AS
Enebakkveien 309 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Jan Gustav Thrane-Steen er styrets leder. I 2025 hadde Enebakkveien 309 AS en omsetning på 2,90 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 872 178 kr. Egenkapitalen var 6,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thrane-Steen Næringsbygg AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 586 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 790 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og drive fast eiendom, samt alt som hermed er forbundet, herunder å delta i andre selskap.
API og MCPGET /company/997671376
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"name": "ENEBAKKVEIEN 309 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Er Enebakkveien 309 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Enebakkveien 309 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Enebakkveien 309 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024 · +18,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,90 mill kr | 1,29 mill kr | 872 178 kr | 15,78 mill kr | 6,90 mill kr | 8,88 mill kr |
| 2024 | 2,82 mill kr | 6,21 mill kr | 4,68 mill kr | 16,62 mill kr | 6,78 mill kr | 9,84 mill kr |
| 2023 | 2,70 mill kr | −385 533 kr | −435 498 kr | 11,58 mill kr | 3,24 mill kr | 8,34 mill kr |
| 2022 | 2,52 mill kr | 227 984 kr | 63 105 kr | 13,38 mill kr | 4,88 mill kr | 8,49 mill kr |
| 2021 | 2,44 mill kr | −2,50 mill kr | −2,05 mill kr | 14,55 mill kr | 5,97 mill kr | 8,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,1 mill kr (39 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 230 000 kr
API og MCPGET /company/997671376/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2899845,
"operating_profit": 1287398,
"net_profit": 872178,
"equity": 6901525,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2820803,
"operating_profit": 6210200,
"net_profit": 4676610,
"equity": 6781084,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Enebakkveien 309 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Enebakkveien 309 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Enebakkveien 309 AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 22.04.2015Regnskapsfører
1Sist endret 24.11.2025Revisor
1Sist endret 19.02.2026API og MCPGET /company/997671376/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Enebakkveien 309 AS?
Hvem er regnskapsfører for Enebakkveien 309 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Enebakkveien 309 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Thrane-Steen Næringsbygg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 88 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997671376/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "THRANE-STEEN NÆRINGSBYGG AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Enebakkveien 309 AS eier Thrane-Steen Næringsbygg AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Enebakkveien 309 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Enebakkveien 309 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Thrane-Steen Næringsbygg AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/997671376/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"chain": [
{ "org_no": "979151594", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997655419", "owner_pct": 86, … },
{ "org_no": "997671376", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Enebakkveien 309 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Enebakkveien 309 AS?
Hvem eier Enebakkveien 309 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Enebakkveien 309 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Revisor ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997671376/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Enebakkveien 309 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Enebakkveien 309 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Enebakkveien 309 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 55,6 % av driftsinntektene — 36,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 30,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 43,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 55,6 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997671376/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997671376/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997671376",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 2899845, "percentile": 0.7972 },
"operating_margin": { "value": 0.444, "percentile": 0.5213 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997671376" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Enebakkveien 309 AS på i bransjen?
Hvor ligger Enebakkveien 309 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Enebakkveien 309 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+72 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Enebakkveien 309 AS
Hvor stor er bransjen Enebakkveien 309 AS tilhører?
Enebakkveien 309 AS er ett av 12 586 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Enebakkveien 309 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Enebakkveien 309 AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Enebakkveien 309 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Enebakkveien 309 AS lå på 44,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Enebakkveien 309 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Enebakkveien 309 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Enebakkveien 309 AS med?
Enebakkveien 309 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eie og drive fast eiendom, samt alt som hermed er forbundet, herunder å delta i andre selskap.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Enebakkveien 309 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Enebakkveien 309 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Thrane-Steen Næringsbygg AS største eier i Enebakkveien 309 AS med 100 % av aksjene.
Går Enebakkveien 309 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Enebakkveien 309 AS for 2,90 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 872 178 kr.
Hvilket org.nr har Enebakkveien 309 AS?
Enebakkveien 309 AS har organisasjonsnummer 997 671 376. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.