Jærveien 4 AS
- Omsetning
- 538 067
- +170,3 %
- Resultat
- −737 448
- 7 års regnskap
Om Jærveien 4 AS
Jærveien 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Karl Hugo Aarthun-Van Der Hagen er styrets leder. I 2025 hadde Jærveien 4 AS en omsetning på 538 067 kr, en økning på 170 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 737 448 kr. Egenkapitalen var 52 297 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Prosjekt Jærveien AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 997 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 541 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 788 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie, investere i og utvikle eiendom samt deltakelse av enhver art i andre virksomheter og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/997372921
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"name": "JÆRVEIEN 4 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Er Jærveien 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Jærveien 4 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Jærveien 4 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +170,3 % fra 2024 · +129 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 538 067 kr | 253 384 kr | −737 448 kr | 13,28 mill kr | 52 297 kr | 13,23 mill kr |
| 2024 | 199 085 kr | −98 123 kr | −1,02 mill kr | 13,50 mill kr | 789 745 kr | 12,71 mill kr |
| 2023 | 319 535 kr | −31 523 kr | −813 771 kr | 14,17 mill kr | 1,81 mill kr | 12,36 mill kr |
| 2022 | 403 356 kr | −156 218 kr | −705 879 kr | 13,98 mill kr | −1,15 mill kr | 15,14 mill kr |
| 2021 | 235 000 kr | −100 480 kr | −473 738 kr | 13,94 mill kr | −448 681 kr | 14,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 890 000 kr (7 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5 400 kr
API og MCPGET /company/997372921/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 538067, "operating_profit": 253384, "net_profit": -737448, "equity": 52297, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 199085,
"operating_profit": -98123,
"net_profit": -1021924,
"equity": 789745,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jærveien 4 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jærveien 4 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jærveien 4 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 02.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 01.12.2025Revisor
1Sist endret 31.05.2021API og MCPGET /company/997372921/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jærveien 4 AS?
Hvem er regnskapsfører for Jærveien 4 AS?
List alle roller i Jærveien 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Prosjekt Jærveien AS100 %
- Bolig Sør Vest Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Prosjekt Jærveien AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 223 325 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997372921/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PROSJEKT JÆRVEIEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Jærveien 4 AS eier Prosjekt Jærveien AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Jærveien 4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jærveien 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/997372921/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"chain": [
{ "org_no": "925295825", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997372921", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jærveien 4 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jærveien 4 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandnes | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Kapital ↗ |
| 26.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2022 | Styre ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997372921/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Har Jærveien 4 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Jærveien 4 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jærveien 4 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,57 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 252,96 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1410,1 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997372921/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997372921/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997372921",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64550,
"revenue": { "value": 538067, "percentile": 0.4975 },
"operating_margin": { "value": 0.4709, "percentile": 0.55 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997372921" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jærveien 4 AS på i bransjen?
Hvor ligger Jærveien 4 AS blant de 64550 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jærveien 4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Jærveien 4 AS
Hvor stor er bransjen Jærveien 4 AS tilhører?
Jærveien 4 AS er ett av 997 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 541 på landsbasis.
Hvor lenge har Jærveien 4 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jærveien 4 AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Jærveien 4 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jærveien 4 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Jærveien 4 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Jærveien 4 AS?
Styrets leder i Jærveien 4 AS er Karl Hugo Aarthun-Van Der Hagen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Jærveien 4 AS?
Jærveien 4 AS eies i hovedsak av Prosjekt Jærveien AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Jærveien 4 AS med overskudd?
Jærveien 4 AS hadde i 2025 en omsetning på 538 067 kr og et underskudd på 737 448 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Jærveien 4 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 253 384 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Jærveien 4 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Jærveien 4 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.