Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Høyt På Strå AS

Org.nr 997333004
Omsetning
156 000
+0 %
Resultat
−293 334
7 års regnskap
Mer

Om Høyt På Strå AS

Høyt På Strå AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Dag Magne Vedvik er daglig leder, og Dag Magne Vedvik er styreleder. I 2025 hadde Høyt På Strå AS en omsetning på 156 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 293 334 kr. Egenkapitalen var −3,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fm Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 988 innen oppføring av bygninger i Bergen, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Oppføring og salg av boliger.

Formål

Oppføring og salg av boliger og annet som står i forbindelse med dette, herunder investering i aksjer i andre selskaper.

API og MCPGET /company/997333004

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "name": "HØYT PÅ STRÅ AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Høyt På Strå AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Høyt På Strå AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Bergen holder Høyt På Strå AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · −98,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025156 000 kr57 469 kr−293 334 kr3,64 mill kr−3,53 mill kr7,18 mill kr
2024156 000 kr56 077 kr−260 063 kr3,69 mill kr−3,24 mill kr6,94 mill kr
2023156 000 kr54 887 kr−263 111 kr3,62 mill kr−2,98 mill kr6,60 mill kr
202210,54 mill kr−203 123 kr−485 161 kr3,71 mill kr−2,72 mill kr6,43 mill kr
20218,04 mill kr−3,46 mill kr−3,87 mill kr14,01 mill kr−2,23 mill kr16,24 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,64 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %3,64 mill kr
Egenkapital og gjeld3,64 mill kr
Innskutt egenkapital69 %2,51 mill krOpptjent egenkapital-166 %−6,04 mill krKortsiktig gjeld0 %16 113 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader98 531 kr
Finansinntekter65 kr
Finanskostnader350 868 kr
Netto finans−350 803 kr
Ordinært resultat før skatt−293 334 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
7,2 mill kr
Rentekostnad til konsernselskaper
350 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/997333004/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 156000,
      "operating_profit": 57469,
      "net_profit": -293334,
      "equity": -3534368,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 156000,
      "operating_profit": 56077,
      "net_profit": -260063,
      "equity": -3241034,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Høyt På Strå AS i 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Høyt På Strå AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Høyt På Strå AS de siste årene.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 22.10.2015
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 12.09.2011
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 18.01.2019
Revisor
repr. KPMG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/997333004/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Høyt På Strå AS?
  • List alle roller i Høyt På Strå AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Høyt På Strå AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Fm Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %2 500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/997333004/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "FM GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Høyt På Strå AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Høyt På Strå AS eier Fm Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Høyt På Strå AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Høyt På Strå ASBEDROppføring av bygningerBergen−

Kunngjøringer22

API og MCPGET /company/997333004/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Høyt På Strå AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Høyt På Strå AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Høyt På Strå AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-97,1 %29,7 %
Likviditetsgrad225,981,30

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/997333004/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/997333004/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "997333004",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12276,
  "revenue": { "value": 156000, "percentile": 0.2573 },
  "operating_margin": { "value": 0.3684, "percentile": 0.9215 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "997333004" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Høyt På Strå AS blant de 12276 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Høyt På Strå AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Høyt På Strå AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?

Folk spør om Høyt På Strå AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høyt På Strå AS?

Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 988 i Bergen.

Er Høyt På Strå AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 578 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Høyt På Strå AS i Enhetsregisteret?

Høyt På Strå AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Høyt På Strå AS?

Daglig leder i Høyt På Strå AS er Dag Magne Vedvik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Høyt På Strå AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fm Gruppen AS største eier i Høyt På Strå AS med 100 % av aksjene.

Er Høyt På Strå AS en del av et konsern?

Høyt På Strå AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Fm Gruppen AS, som eier 100 % av selskapet.

Hvordan går det økonomisk med Høyt På Strå AS?

Høyt På Strå AS hadde i 2025 en omsetning på 156 000 kr og et underskudd på 293 334 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvem er revisor for Høyt På Strå AS?

Kpmg AS er registrert som revisor for Høyt På Strå AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland