Faver AS
- Omsetning
- 33,8 mill
- +10,6 %
- Resultat
- 5,0 mill
- −12,6 %
- Ansatte
- 10
Om Faver AS
Faver AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Stein Arild Naustdal er daglig leder, og Trond Werner Lunde er styreleder. Selskapet er ett av 8 939 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 938 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet og formål
Utrednings-, rådgivnings- og konsulenttjenester til næringslivet og særlig til finansnæringen samt delta i annen næringsvirksomhet.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom KLCO Invest AS (76%) gir tett styring av et lite, spesialisert rådgivningsmiljø rettet mot finansnæringen. Med kun 130.000 kr i egenkapital mot 12M kr i gjeld er den bokførte soliditeten svært lav, men solid omsetningsvekst (+11% til 34M kr) og god lønnsomhet på 10 ansatte tyder på en kapitallett, konsulentdrevet forretningsmodell heller enn reell finansiell sårbarhet.
API og MCPGET /company/997329694
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"name": "FAVER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Faver AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Faver AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Faver AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,6 % fra 2024 · +76,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33,76 mill kr | 6,47 mill kr | 5,04 mill kr | 11,70 mill kr | 129 884 kr | 11,57 mill kr |
| 2024 | 30,53 mill kr | 7,40 mill kr | 5,76 mill kr | 12,69 mill kr | 188 913 kr | 12,50 mill kr |
| 2023 | 24,46 mill kr | 5,65 mill kr | 4,40 mill kr | 8,89 mill kr | 124 025 kr | 8,77 mill kr |
| 2022 | 22,34 mill kr | 5,09 mill kr | 3,97 mill kr | 10,77 mill kr | 123 582 kr | 10,64 mill kr |
| 2021 | 19,17 mill kr | 3,45 mill kr | 2,69 mill kr | 9,65 mill kr | 2,86 mill kr | 6,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2 400 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 5,1 mill kr
API og MCPGET /company/997329694/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 33763307,
"operating_profit": 6470118,
"net_profit": 5040971,
"equity": 129884,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 30532071,
"operating_profit": 7396319,
"net_profit": 5764888,
"equity": 188913,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Faver AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Faver AS per år.
Hvordan har omsetningen til Faver AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 17.09.2011Styre
4Sist endret 17.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.09.2017Revisor
1Sist endret 17.09.2011API og MCPGET /company/997329694/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Faver AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Faver AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Faver AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Klco Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 76,0 % | 76 |
| Stein Arild Naustdal | Person | Ordinære aksjer | 14,0 % | 14 |
| Jan Robert Edvardsen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997329694/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KLCO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 76, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Faver AS eier Klco Invest AS, og hvem eier resten?
Er Faver AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Faver AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/997329694/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"chain": [
{ "org_no": "997329724", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997329694", "owner_pct": 76, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Faver AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Faver AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Oslo | 10 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2019 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 21.10.2019 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997329694/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Faver AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Faver AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Faver AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS(Revisor)−GRANT THORNTON REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,4 % av driftsinntektene — 7,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,2 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 14,9 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 89,07 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3881,1 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,6 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,38 mill kr | 1,60 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 40,4 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 12,9 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997329694/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997329694/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997329694",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16833,
"revenue": { "value": 33763307, "percentile": 0.9883 },
"operating_margin": { "value": 0.1916, "percentile": 0.6059 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997329694" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Faver AS blant de 16833 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Faver AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Faver AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Immaterielle rettigheter
Faver AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| FAVER ↗ | 201815905 | 303599 | Registrert | 26.11.2028 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Faver AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Faver AS?
Det er registrert 31 938 selskaper i Norge innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, hvorav 8 939 i Oslo.
Er Faver AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 546 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Faver AS bedre enn andre i bransjen?
Faver AS hadde en driftsmargin på 19,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,4 % for bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning.
Hva er statusen til Faver AS?
Faver AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Faver AS?
Faver AS driver innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, med NACE-kode 70.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utrednings-, rådgivnings- og konsulenttjenester til næringslivet og særlig til finansnæringen samt delta i annen næringsvirksomhet.
Hvem er daglig leder i Faver AS?
Daglig leder i Faver AS er Stein Arild Naustdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Faver AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Klco Invest AS største eier i Faver AS med 76 % av aksjene. Nest størst er Stein Arild Naustdal med 14 %.
Hva er omsetningen til Faver AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 33,76 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 129 884 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Faver AS?
Egenkapitalen i Faver AS var 129 884 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 1,1 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Faver AS?
Forretningsadressen til Faver AS er 7 etasje Fridtjof Nansens plass 9, 0160, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.