Gansan Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 276 325
- 7 års regnskap
Om Gansan Holding AS
Gansan Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Geir Atle Nedrevåg er styrets leder. I 2025 hadde Gansan Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 276 325 kr. Egenkapitalen var 432 039 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nedrevåg Holding AS med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen oppføring av bygninger i Ullensvang, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Eierskap i andre selskaper og herunder bistå, organisere og delta i tiltak for drift av slike selskaper.
API og MCPGET /company/997170865
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"name": "GANSAN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gansan Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gansan Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ullensvang holder Gansan Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −23 676 kr | 276 325 kr | 2,02 mill kr | 432 039 kr | 1,59 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −33 730 kr | −54 873 kr | 1,72 mill kr | 155 714 kr | 1,56 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −21 721 kr | −16 942 kr | 1,75 mill kr | 210 587 kr | 1,54 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −20 484 kr | −15 977 kr | 1,74 mill kr | 227 529 kr | 1,51 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −18 946 kr | −14 778 kr | 1,74 mill kr | 243 506 kr | 1,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 300 000 kr (15 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 970 000 kr (48 % av balansen)
API og MCPGET /company/997170865/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -23676, "net_profit": 276325, "equity": 432039, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -33730, "net_profit": -54873, "equity": 155714, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gansan Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gansan Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gansan Holding AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 10.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2026Revisor
1Sist endret 06.02.2024API og MCPGET /company/997170865/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gansan Holding AS?
List alle roller i Gansan Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gansan Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Nedrevåg Hjelpeholding AShadde 10 %
- Nedrevåg Holding AS50 % → 60 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nedrevåg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 60,0 % | 60 |
| Saned AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 40 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997170865/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NEDREVÅG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 60, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SANED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gansan Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gansan Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gansan Holding AS eier Nedrevåg Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Gansan Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/997170865/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"chain": [
{ "org_no": "996378551", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997170865", "owner_pct": 60, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gansan Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Gansan Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.1.2025 | Styre ↗ |
| 10.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.1.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2024 | Revisor ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997170865/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Når ble Gansan Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gansan Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gansan Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 21,4 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,68 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 64,0 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997170865/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997170865/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997170865",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997170865" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gansan Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gansan Holding AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Gansan Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
GANSAN HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nedrevåg AS | Ullensvang | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nedrevåg Eigedom AS | Ullensvang | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gansan Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gansan Holding AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 56 i Ullensvang.
Er Gansan Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 578 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gansan Holding AS i Enhetsregisteret?
Gansan Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gansan Holding AS med?
Gansan Holding AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierskap i andre selskaper og herunder bistå, organisere og delta i tiltak for drift av slike selskaper.
Hvem sitter i styret i Gansan Holding AS?
Geir Atle Nedrevåg er registrert som styreleder i Gansan Holding AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Gansan Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nedrevåg Holding AS største eier i Gansan Holding AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Saned AS med 40 %.
Hvordan går det økonomisk med Gansan Holding AS?
Gansan Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 276 325 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Gansan Holding AS?
Egenkapitalen i Gansan Holding AS var 432 039 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 21,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Gansan Holding AS?
Gansan Holding AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gansan Holding AS?
Gansan Holding AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.