Om Thanem Brannsikring AS
Thanem Brannsikring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Selskapet er under avvikling. Erik Thanem er styrets leder. I 2025 hadde Thanem Brannsikring AS en omsetning på 2,45 mill kr, en nedgang på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 299 666 kr. Egenkapitalen var 711 103 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erik Thanem med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen elektrisk installasjonsarbeid i Lillehammer, og ett av 5 498 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Salg og montering av anlegg for brannvarsling og -slukking, salg av deler og servicearbeid på slike anlegg, salg av annet brannverutsyr og relatert virksomhet.
Formål
Salg og montering av anlegg for brannvarsling og -slukking, servicearbeid på slike anlegg samt virksomhet som er relatert til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,45 mill kr | 376 999 kr | 299 666 kr | 1,38 mill kr | 711 103 kr | 667 837 kr |
| 2024 | 3,77 mill kr | −212 325 kr | −167 397 kr | 1,42 mill kr | 411 437 kr | 1,01 mill kr |
| 2023 | 4,73 mill kr | −63 004 kr | −57 235 kr | 1,83 mill kr | 578 834 kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 5,47 mill kr | 222 812 kr | 164 831 kr | 2,62 mill kr | 636 069 kr | 1,99 mill kr |
| 2021 | 4,97 mill kr | 141 084 kr | 97 975 kr | 1,77 mill kr | 471 238 kr | 1,30 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 07.07.2011Regnskapsfører
1Sist endret 07.03.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Thanem | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Thanem Brannsikring AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Lillehammer | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2026 | Oppløsning ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 27.12.2021 | Revisor ↗ |
| 12.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.12.2020 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre−Erik Thanem(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 26,9 % av driftsinntektene — 7,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 51,6 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,15 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,1 % | 16,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -35,2 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,9 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 42,1 % | 42,8 % |
| Annen driftskostnad | 11,4 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 4,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Lillehammer
1 000+ til i Lillehammer →Ofte spurt om Thanem Brannsikring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Thanem Brannsikring AS?
Det er registrert 5 498 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 24 i Lillehammer.
Er Thanem Brannsikring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 111 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Thanem Brannsikring AS konkurs?
Thanem Brannsikring AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilke eiere står bak Thanem Brannsikring AS?
Største aksjonær i Thanem Brannsikring AS er Erik Thanem med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Thanem Brannsikring AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Thanem Brannsikring AS for 2,45 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 299 666 kr.
Hva er aksjekapitalen i Thanem Brannsikring AS?
Thanem Brannsikring AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvor ligger Thanem Brannsikring AS?
Forretningsadressen til Thanem Brannsikring AS er Besserudgrenda 218, 2625, FÅBERG i Lillehammer kommune.
Hvem fører regnskapet til Thanem Brannsikring AS?
Regnskap Innlandet SA er registrert som regnskapsfører for Thanem Brannsikring AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.