Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Regnskap Innlandet SA

Omsetning
36,2 mill
+3,8 %
Resultat
323 082
+53,6 %
Ansatte
32
+1 siden mars

Om Regnskap Innlandet SA

Regnskap Innlandet SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 1972 og har vært i drift i 54 år. Kjell Skutbergsveen er daglig leder, og Tore Thallaug er styreleder. Selskapet er ett av 15 innen regnskapsføring og bokføring i Lillehammer, og ett av 4 337 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet

For deltakerne å føre - eller bistå å føre - de nødvendige skatteregnskaper og på grunnlag av dette de for ligningsmyndighetene nødvendige oppgaver. I den grad det er ønskelig å utvide regnskapene slik at de kan danne grunnlag for individuell rådgivning, grupperådgivning, under- visning og forskning. Så langt det er mulig og ønskelig å drive eller bistå økonomisk rådgivning overfor deltakerne. Å yte deltakerne veiledning og service i forbindelse med grunnavståelser og eiendomsoverdragelser.

Formål

Å føre medlemmenes regnskap, utfylle selvangivelse og drive med økonomisk rådgivning for medlemmene. Regnskapslaget skal så langt det er mulig yte medlemmene veiledning ved grunnavståelse, eiendomsoverdragelser, taksering, finansieringsspørsmål og bistå i klagesaker i forbindelse med skattlegging og avgiftsberegning. Regnskapslaget skal utføre tilsvarende bistand til ikke-medlemmer.

AI-sammendrag

Stabil vekst på 4% til 36 mill. kr plasserer dette Lillehammer-baserte regnskapslaget blant de 10% største i bransjen målt på både omsetning og ansatte, men en driftsmargin under bransjegjennomsnittet avslører at stordriften ikke fullt ut materialiseres i lønnsomhet. Som samvirkeforetak med formål om å betjene egne medlemmer prioriteres trolig tjenestekvalitet og lave priser fremfor profittmaksimering, noe som forklarer den lave marginen. Egenkapitalandelen på 38% er under bransjens snitt, men gjeldsstrukturen fremstår likevel håndterbar for et veletablert foretak med over 30 år i markedet.

API og MCPGET /company/967282774

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/967282774" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "967282774",
  "name": "REGNSKAP INNLANDET SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "69.202",
  "nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
  "employees": 32,
  "address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "967282774" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Regnskap Innlandet SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Regnskap Innlandet SA: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Regnskap Innlandet SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +3,8 % fra 2024 · +19,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202536,21 mill kr342 344 kr323 082 kr13,35 mill kr4,82 mill kr8,52 mill kr
202434,88 mill kr152 721 kr210 326 kr12,42 mill kr4,50 mill kr7,92 mill kr
202335,00 mill kr532 587 kr431 564 kr10,93 mill kr4,29 mill kr6,64 mill kr
202231,10 mill kr−1,34 mill kr−1,01 mill kr10,54 mill kr3,86 mill kr6,69 mill kr
202130,30 mill kr1,07 mill kr890 845 kr11,32 mill kr4,87 mill kr6,45 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler13,35 mill kr
Anleggsmidler2 %279 461 krOmløpsmidler98 %13,07 mill kr
Egenkapital og gjeld13,35 mill kr
Innskutt egenkapital2 %279 400 krOpptjent egenkapital34 %4,54 mill krKortsiktig gjeld64 %8,52 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader35,87 mill kr
Finansinntekter95 801 kr
Finanskostnader5 778 kr
Netto finans90 022 kr
Ordinært resultat før skatt432 367 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 62 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/967282774/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/967282774/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "967282774",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 36213835,
      "operating_profit": 342344,
      "net_profit": 323082,
      "equity": 4823226,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 34875425,
      "operating_profit": 152721,
      "net_profit": 210326,
      "equity": 4500144,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "967282774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Regnskap Innlandet SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Regnskap Innlandet SA i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Regnskap Innlandet SA fra 2024 til 2025?

Roller og styre9

Daglig leder

1Sist endret 08.09.2023
Daglig lederSignatur

Styre

7Sist endret 02.02.2026
Tore Thallaug(f. 1970)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Kristin Nordølum(f. 1965)
StyremedlemSignatur
Representant for de ansatte
Anne Mæhlum(f. 1973)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 03.12.2011
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/967282774/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/967282774/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "967282774",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "967282774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Regnskap Innlandet SA?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Regnskap Innlandet SA?
  • List alle roller i Regnskap Innlandet SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Regnskap Innlandet SA Avd GausdalBEDRRegnskapsføring og bokføringGausdal16
Regnskap Innlandet SA Avd LillehammerBEDRRegnskapsføring og bokføringLillehammer16

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:31→32
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 76,2 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,9 %10,6 %
Resultatmargin0,9 %9,7 %
Egenkapitalandel36,1 %46,4 %
Likviditetsgrad1,531,63
Gjeldsgrad1,770,98
Egenkapitalrentabilitet6,7 %26,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+3,8 %+5,0 %
Omsetning per ansatt1,13 mill kr1,12 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad6,3 %3,6 %
Lønnskostnad76,2 %64,9 %
Annen driftskostnad16,5 %18,4 %
Avskrivninger0,2 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/967282774/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/967282774/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "967282774",
  "nace_code": "69.202",
  "industry_count": 3532,
  "revenue": { "value": 36213835, "percentile": 0.9744 },
  "operating_margin": { "value": 0.0095, "percentile": 0.2301 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "967282774" })

Spør AI-assistenten

  • Er Regnskap Innlandet SA blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
  • Hvor solid er Regnskap Innlandet SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Regnskap Innlandet SA på i bransjen?

Investeringer

REGNSKAP INNLANDET SA eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Vekstra Eier ASHamar1,1 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

+7 til på samme adresse →

Folk spør om Regnskap Innlandet SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Regnskap Innlandet SA?

Det er registrert 4 337 selskaper i Norge innen regnskapsføring og bokføring, hvorav 15 i Lillehammer.

Er Regnskap Innlandet SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1972, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.

Er Regnskap Innlandet SA et aktivt selskap?

Regnskap Innlandet SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen SA?

Regnskap Innlandet SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.

Hvem er daglig leder i Regnskap Innlandet SA?

Daglig leder i Regnskap Innlandet SA er Kjell Skutbergsveen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvordan går det økonomisk med Regnskap Innlandet SA?

Regnskap Innlandet SA hadde i 2025 en omsetning på 36,21 mill kr og et overskudd på 323 082 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Har Regnskap Innlandet SA flere lokasjoner?

Det er registrert 2 avdelinger under Regnskap Innlandet SA i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.

Hvem er revisor for Regnskap Innlandet SA?

Bdo AS er registrert som revisor for Regnskap Innlandet SA.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet