Rammeverket AS
- Omsetning
- 4,3 mill
- +11,6 %
- Resultat
- 243 191
- +103,4 %
Om Rammeverket AS
Rammeverket AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Cathrina Bjørnstad Kjærstad er daglig leder, og Cathrina Bjørnstad Kjærstad er styreleder. I 2025 hadde Rammeverket AS en omsetning på 4,28 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 243 191 kr. Egenkapitalen var 973 107 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cathrina Bjørnstad Kjærstad med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 26 innen produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer i Oslo, og ett av 460 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Innramming.
Formål
Å drive handel og agentur og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/997025369
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"name": "RAMMEVERKET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.280",
"nace_desc": "Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Rammeverket AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rammeverket AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rammeverket AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,6 % fra 2024 · +15,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,28 mill kr | 270 448 kr | 243 191 kr | 1,49 mill kr | 973 107 kr | 514 000 kr |
| 2024 | 3,83 mill kr | 118 414 kr | 119 575 kr | 1,63 mill kr | 1,23 mill kr | 404 144 kr |
| 2023 | 3,29 mill kr | −260 475 kr | −260 328 kr | 1,44 mill kr | 1,11 mill kr | 331 476 kr |
| 2022 | 4,01 mill kr | 203 012 kr | 180 301 kr | 2,25 mill kr | 1,77 mill kr | 480 905 kr |
| 2021 | 3,69 mill kr | −124 214 kr | −126 310 kr | 2,02 mill kr | 1,59 mill kr | 433 806 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/997025369/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4275905,
"operating_profit": 270448,
"net_profit": 243191,
"equity": 973107,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3831436,
"operating_profit": 118414,
"net_profit": 119575,
"equity": 1229916,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rammeverket AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rammeverket AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rammeverket AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 06.07.2011Styre
3Sist endret 06.07.2011Regnskapsfører
1Sist endret 19.03.2012API og MCPGET /company/997025369/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rammeverket AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rammeverket AS?
Hvem er regnskapsfører for Rammeverket AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cathrina Bjørnstad Kjærstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Garry Åsmund Kjærstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997025369/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Er Rammeverket AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rammeverket AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rammeverket AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rammeverket AS | BEDR | Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997025369/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Når ble Rammeverket AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rammeverket AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rammeverket AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,3 % av driftsinntektene — 20,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | 65,4 % | 36,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,85 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 0,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,0 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,6 % | +0,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 22,5 % | 29,7 % |
| Lønnskostnad | 27,8 % | 35,4 % |
| Annen driftskostnad | 43,3 % | 23,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997025369/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997025369/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997025369",
"nace_code": "16.280",
"industry_count": 102,
"revenue": { "value": 4275905, "percentile": 0.8515 },
"operating_margin": { "value": 0.0632, "percentile": 0.5795 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997025369" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rammeverket AS på i bransjen?
Hvor ligger Rammeverket AS blant de 102 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rammeverket AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rammeverket AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rammeverket AS?
Det er registrert 460 selskaper i Norge innen produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer, hvorav 26 i Oslo.
Er Rammeverket AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rammeverket AS bedre enn andre i bransjen?
Rammeverket AS hadde en driftsmargin på 6,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,4 % for produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer.
Hvilken status har Rammeverket AS i Enhetsregisteret?
Rammeverket AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rammeverket AS?
Daglig leder i Rammeverket AS er Cathrina Bjørnstad Kjærstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Rammeverket AS?
Rammeverket AS eies i hovedsak av Cathrina Bjørnstad Kjærstad (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Rammeverket AS?
Rammeverket AS hadde i 2025 en omsetning på 4,28 mill kr og et overskudd på 243 191 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Rammeverket AS?
I 2025 hadde Rammeverket AS et driftsresultat på 270 448 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,3 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.