- Omsetning
- 5,6 mill
- +56 %
- Resultat
- 716 769
- +55,1 %
- Ansatte
- 14
Om Bygdasenteret AS
Bygdasenteret AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rennebu, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Merete Fossum er daglig leder, og Ola Øie er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen rengjøring av bygninger i Rennebu, og ett av 6 480 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Renhold i privat og offentlig sektor. Tjenester innen reiseliv.
Formål
Bygdakontor, handelsvirksomhet, selskaps- og møtelokale/pub.
AI-sammendrag
Rask vekst på 56% til 6 mrd kr styrker posisjonen som topp 25%-aktør innen bygningsrengjøring i Rennebu, med god driftsmargin og solid resultat på 717K kr. Spredt eierskap under 12,5% og bredt formål (kontor, handel, selskapslokale) tyder på en lokalt forankret aktør med flere ben å stå på, mens en egenkapitalandel på rundt 43% gir grei men ikke ekstrem buffer.
API og MCPGET /company/996947793
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"name": "BYGDASENTERET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.210",
"nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "RENNEBU", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
Når ble Bygdasenteret AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rennebu holder Bygdasenteret AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bygdasenteret AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +56 % fra 2024 · +166,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,62 mill kr | 834 529 kr | 716 769 kr | 1,74 mill kr | 857 905 kr | 884 283 kr |
| 2024 | 3,60 mill kr | 489 460 kr | 462 072 kr | 811 062 kr | 141 137 kr | 669 926 kr |
| 2023 | 2,33 mill kr | 24 265 kr | −182 965 kr | 313 036 kr | −320 936 kr | 633 971 kr |
| 2022 | 2,24 mill kr | −224 005 kr | −193 807 kr | 516 399 kr | −137 971 kr | 654 370 kr |
| 2021 | 2,11 mill kr | 17 764 kr | −3 714 kr | 581 695 kr | −184 164 kr | 765 859 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 53 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996947793/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5618253,
"operating_profit": 834529,
"net_profit": 716769,
"equity": 857905,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3600349,
"operating_profit": 489460,
"net_profit": 462072,
"equity": 141137,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Bygdasenteret AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bygdasenteret AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bygdasenteret AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.04.2012Styre
3Sist endret 31.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2018API og MCPGET /company/996947793/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bygdasenteret AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bygdasenteret AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bygdasenteret AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 4 ute · 6 endret eierandel
- Biha AS12,5 %
- Halgunset Invest AS12,5 %
- Arnt Roar Helgemohadde 10 %
- Mjuken Grunneiersamarbeid AShadde 10 %
- Rune Aftrethhadde 10 %
- Xperitech AShadde 10 %
- Rost AS10 % → 12,5 %
- Eye AS10 % → 12,5 %
- Trond Narve Stavne10 % → 12,5 %
- Tor Gunnar Uv10 % → 12,5 %
- Nyberg Eiendomsselskap AS10 % → 12,5 %
- Knut Hårstad10 % → 12,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Biha AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Eye AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Halgunset Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Knut Hårstad | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Nyberg Eiendomsselskap AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Rost AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Tor Gunnar Uv | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
| Trond Narve Stavne | Person | Ordinære aksjer | 12,5 % | 30 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996947793/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BIHA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "EYE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Bygdasenteret AS eier Biha AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Bygdasenteret AS?
Er Bygdasenteret AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bygdasenteret AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Rennebu | 14 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2023 | Styre ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2022 | Kapital ↗ |
| 23.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.1.2022 | Styre ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996947793/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bygdasenteret AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bygdasenteret AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bygdasenteret AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 60,9 % av driftsinntektene — 10,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,9 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 12,8 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 49,2 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,03 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 1,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 83,5 % | 24,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +56,0 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 401 303,786 kr | 393 922,659 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,3 % | 5,0 % |
| Lønnskostnad | 60,9 % | 71,7 % |
| Annen driftskostnad | 9,5 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996947793/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996947793/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996947793",
"nace_code": "81.210",
"industry_count": 1485,
"revenue": { "value": 5618253, "percentile": 0.7936 },
"operating_margin": { "value": 0.1485, "percentile": 0.8063 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996947793" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Bygdasenteret AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bygdasenteret AS på i bransjen?
Hvor ligger Bygdasenteret AS blant de 1485 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
BYGDASENTERET AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kvikne-Rennebu Kraftlag AS | Rennebu | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Bygdasenteret AS
Hvor stor er bransjen Bygdasenteret AS tilhører?
Bygdasenteret AS er ett av 4 selskaper innen rengjøring av bygninger i Rennebu, og ett av 6 480 på landsbasis.
Hvor lenge har Bygdasenteret AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bygdasenteret AS ble etablert i 2011 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Bygdasenteret AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for rengjøring av bygninger er en driftsmargin på 3,5 %. Bygdasenteret AS lå på 14,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Bygdasenteret AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bygdasenteret AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bygdasenteret AS?
Merete Fossum er registrert som daglig leder i Bygdasenteret AS.
Hvem er største aksjonær i Bygdasenteret AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Biha AS største eier i Bygdasenteret AS med 12,5 % av aksjene. Nest størst er Eye AS med 12,5 %.
Hva omsatte Bygdasenteret AS for i 2025?
Bygdasenteret AS hadde i 2025 en omsetning på 5,62 mill kr og et overskudd på 716 769 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Bygdasenteret AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Bygdasenteret AS en egenkapital på 857 905 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 49,2 %.
Er Bygdasenteret AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Bygdasenteret AS?
Bygdasenteret AS har org.nr 996 947 793 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.