- Omsetning
- 3,9 mill
- +27,3 %
- Resultat
- 696 121
- +177,7 %
Om Rørlegger 24 - 7 AS
Rørlegger 24 - 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Håkon Lindskog Johannesen er daglig leder, og Håkon Lindskog Johannesen er styreleder. I 2025 hadde Rørlegger 24 - 7 AS en omsetning på 3,89 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 696 121 kr. Egenkapitalen var 1,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Lindskog Johannesen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 542 innen rørleggerarbeid i Oslo, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet, agenturvirksomhet, eie og forvalte aksjer og verdipapirer. Bebyggelse og drift av eiendommer.
Formål
Drive rørleggervirksomhet og 24 timers døgnvakttjeneste for betjening av akutte vannlekkasjer. Agenturvirksomhet, erverv, eie og forvalte aksjer og verdipapirer. Deltakelse i annen forretningsforetagende samt hva herved står i forbindelse. Bebyggelse og drift av eiendommer.
API og MCPGET /company/996923568
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"name": "RØRLEGGER 24 - 7 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Når ble Rørlegger 24 - 7 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Rørlegger 24 - 7 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rørlegger 24 - 7 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,3 % fra 2024 · +11,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,89 mill kr | 889 115 kr | 696 121 kr | 2,75 mill kr | 1,42 mill kr | 1,33 mill kr |
| 2024 | 3,06 mill kr | 319 895 kr | 250 700 kr | 2,19 mill kr | 1,73 mill kr | 466 010 kr |
| 2023 | 3,25 mill kr | 695 188 kr | 541 985 kr | 2,02 mill kr | 1,48 mill kr | 549 255 kr |
| 2022 | 3,64 mill kr | 1,06 mill kr | 795 475 kr | 1,83 mill kr | 933 580 kr | 901 281 kr |
| 2021 | 3,49 mill kr | 1,16 mill kr | 904 424 kr | 1,91 mill kr | 1,24 mill kr | 676 429 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996923568/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3893885,
"operating_profit": 889115,
"net_profit": 696121,
"equity": 1422386,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3059665,
"operating_profit": 319895,
"net_profit": 250700,
"equity": 1726264,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rørlegger 24 - 7 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rørlegger 24 - 7 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rørlegger 24 - 7 AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.05.2011Styre
2Sist endret 14.05.2011Regnskapsfører
1Sist endret 14.05.2011API og MCPGET /company/996923568/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Rørlegger 24 - 7 AS?
Hvem er regnskapsfører for Rørlegger 24 - 7 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rørlegger 24 - 7 AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håkon Lindskog Johannesen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996923568/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rørlegger 24 - 7 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rørlegger 24 - 7 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørlegger 24 - 7 AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Oslo | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996923568/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Når ble Rørlegger 24 - 7 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørlegger 24 - 7 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rørlegger 24 - 7 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 9,6 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,8 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 17,9 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 51,6 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,9 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,3 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,6 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 29,9 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 9,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996923568/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996923568/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996923568",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 3893885, "percentile": 0.5726 },
"operating_margin": { "value": 0.2283, "percentile": 0.8841 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996923568" })Spør AI-assistenten
Er Rørlegger 24 - 7 AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Rørlegger 24 - 7 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rørlegger 24 - 7 AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Rørlegger 24 - 7 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
RØRLEGGER 24 - 7 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kjedehuset AS | Lillestrøm | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Rørlegger 24 - 7 AS
Hvor stor er bransjen Rørlegger 24 - 7 AS tilhører?
Rørlegger 24 - 7 AS er ett av 542 selskaper innen rørleggerarbeid i Oslo, og ett av 4 976 på landsbasis.
Hvor lenge har Rørlegger 24 - 7 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rørlegger 24 - 7 AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Rørlegger 24 - 7 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rørlegger 24 - 7 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Rørlegger 24 - 7 AS?
Organisasjonsformen til Rørlegger 24 - 7 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Rørlegger 24 - 7 AS?
Håkon Lindskog Johannesen er registrert som daglig leder i Rørlegger 24 - 7 AS.
Hvilke eiere står bak Rørlegger 24 - 7 AS?
Største aksjonær i Rørlegger 24 - 7 AS er Håkon Lindskog Johannesen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Rørlegger 24 - 7 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,89 mill kr, opp 27 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,42 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Rørlegger 24 - 7 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Rørlegger 24 - 7 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.