Halleraker Mek Verksted AS
- Omsetning
- 1,1 mill
- +1 %
- Resultat
- −70 227
- −109,2 %
Om Halleraker Mek Verksted AS
Halleraker Mek Verksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bømlo, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Kåre Halleraker er styrets leder. I 2025 hadde Halleraker Mek Verksted AS en omsetning på 1,10 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 70 227 kr. Egenkapitalen var 8,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kåre Halleraker med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen bearbeiding av metaller i Bømlo, og ett av 2 023 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Holding-selskap, investering i aksjer.
Formål
Investering i fast eiendom og verdipapirer hvor det vurderes som interessant for selskapet.
API og MCPGET /company/996912698
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"name": "HALLERAKER MEK VERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØMLO", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Når ble Halleraker Mek Verksted AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bømlo holder Halleraker Mek Verksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Halleraker Mek Verksted AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 % fra 2024 · −88 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,10 mill kr | 139 950 kr | −70 227 kr | 10,40 mill kr | 8,48 mill kr | 1,92 mill kr |
| 2024 | 1,09 mill kr | 1,04 mill kr | 762 272 kr | 11,97 mill kr | 9,20 mill kr | 2,77 mill kr |
| 2023 | 886 368 kr | 823 127 kr | 637 173 kr | 11,63 mill kr | 8,88 mill kr | 2,75 mill kr |
| 2022 | 384 758 kr | 346 064 kr | 272 633 kr | 8,14 mill kr | 8,24 mill kr | −98 062 kr |
| 2021 | 9,21 mill kr | 2,08 mill kr | 1,62 mill kr | 9,71 mill kr | 7,97 mill kr | 1,74 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 74 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,1 mill kr (11 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 23 000 kr
API og MCPGET /company/996912698/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1103848,
"operating_profit": 139950,
"net_profit": -70227,
"equity": 8477964,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1093456,
"operating_profit": 1043216,
"net_profit": 762272,
"equity": 9198191,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Halleraker Mek Verksted AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Halleraker Mek Verksted AS per år.
Hvordan har omsetningen til Halleraker Mek Verksted AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 31.05.2011Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2023Revisor
1Sist endret 11.10.2019API og MCPGET /company/996912698/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Halleraker Mek Verksted AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Halleraker Mek Verksted AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Halleraker Mek Verksted AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kåre Halleraker | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996912698/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Halleraker Mek Verksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Halleraker Mek Verksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Halleraker Mek Verksted AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/996912698/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"chain": [
{ "org_no": "996912698", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Halleraker Mek Verksted AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.12.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 2.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996912698/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Når leverte Halleraker Mek Verksted AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Halleraker Mek Verksted AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Halleraker Mek Verksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,6 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,74 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,8 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996912698/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996912698/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996912698",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 1103848, "percentile": 0.3931 },
"operating_margin": { "value": 0.1268, "percentile": 0.6867 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996912698" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Halleraker Mek Verksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Halleraker Mek Verksted AS blant de største selskapene innen bearbeiding av metaller?
Hvor solid er Halleraker Mek Verksted AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
HALLERAKER MEK VERKSTED AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alvsvågvegen Eiendom AS | Bømlo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Halleraker Sveis Og Vedlikehold AS | Bømlo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Vinsen AS | Bømlo | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Halleraker Mek Verksted AS
Hvor stor er bransjen Halleraker Mek Verksted AS tilhører?
Halleraker Mek Verksted AS er ett av 5 selskaper innen bearbeiding av metaller i Bømlo, og ett av 2 023 på landsbasis.
Hvor lenge har Halleraker Mek Verksted AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Halleraker Mek Verksted AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Halleraker Mek Verksted AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Halleraker Mek Verksted AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Halleraker Mek Verksted AS?
Organisasjonsformen til Halleraker Mek Verksted AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Halleraker Mek Verksted AS?
Største aksjonær i Halleraker Mek Verksted AS er Kåre Halleraker med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Halleraker Mek Verksted AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Halleraker Mek Verksted AS 3 selskaper, deriblant Halleraker Sveis Og Vedlikehold AS, Alvsvågvegen Eiendom AS og Vinsen AS.
Hva omsatte Halleraker Mek Verksted AS for i 2025?
I 2025 omsatte Halleraker Mek Verksted AS for 1,10 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 70 227 kr.
Er Halleraker Mek Verksted AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Halleraker Mek Verksted AS?
I Enhetsregisteret er Halleraker Mek Verksted AS registrert med regnskapsfører Eureka Regnskap Og Rådgivning AS og revisor Revisorpartner AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.