Vgv9 AS
- Omsetning
- 31,7 mill
- +16,8 %
- Resultat
- 8,8 mill
- +12,7 %
Om Vgv9 AS
Vgv9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Halden, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Jon Anders Idebøen er daglig leder, og Stein Cato Ringstad er styreleder. Selskapet er ett av 94 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Halden, og ett av 14 385 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Drift og utvikling av næringseiendom.
Formål
Investering, utvikling i og utleie av næringseiendommer og tilstøtende aktiviteter, samt delta i investeringer i enhver form for virksomhet gjennom aksje- eller selskapsinvesteringer.
AI-sammendrag
Sterk omsetningsvekst på 17% kombinert med en driftsmargin i topp 25% av bransjen viser at eiendomsporteføljen i Halden-regionen leverer godt, til tross for en egenkapitalandel på kun 18% som plasserer selskapet klart under branjesnittet. Gjeldsgraden på 83% (193M kr mot 233M kr i eiendeler) er typisk for eiendomsutvikling, men gjør selskapet sårbart for renteendringer. Konsentrert eierskap (90% hos Ringstad Gruppen) gir stabil strategisk retning, men begrenser finansiell fleksibilitet dersom markedet strammer seg til.
API og MCPGET /company/996892530
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"name": "VGV9 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HALDEN", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vgv9 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vgv9 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vgv9 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,8 % fra 2024 · +249,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31,74 mill kr | 19,23 mill kr | 8,76 mill kr | 233,32 mill kr | 40,56 mill kr | 192,76 mill kr |
| 2024 | 27,17 mill kr | 16,78 mill kr | 7,77 mill kr | 219,74 mill kr | 31,95 mill kr | 187,79 mill kr |
| 2023 | 17,60 mill kr | 9,59 mill kr | 7,52 mill kr | 233,09 mill kr | 24,18 mill kr | 208,91 mill kr |
| 2022 | 9,54 mill kr | −9,85 mill kr | −8,00 mill kr | 187,64 mill kr | 16,72 mill kr | 170,92 mill kr |
| 2021 | 9,09 mill kr | 4,16 mill kr | 2,90 mill kr | 79,65 mill kr | 20,09 mill kr | 59,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 170 mill kr (74 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 2,4 mill kr
API og MCPGET /company/996892530/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 31740672,
"operating_profit": 19228753,
"net_profit": 8758034,
"equity": 40557677,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 27165559,
"operating_profit": 16775365,
"net_profit": 7772198,
"equity": 31953507,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vgv9 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vgv9 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vgv9 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.05.2011Styre
2Sist endret 07.05.2011Revisor
1Sist endret 07.05.2011API og MCPGET /company/996892530/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vgv9 AS?
List alle roller i Vgv9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vgv9 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ringstad Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 901 |
| Prospectum AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 99 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996892530/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "RINGSTAD GRUPPEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90.1,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "PROSPECTUM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.9, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Er Vgv9 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vgv9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vgv9 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ringstad Gruppen AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/996892530/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"chain": [
{ "org_no": "981409906", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996892530", "owner_pct": 90.1, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vgv9 AS?
Hvem eier Vgv9 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vgv9 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Halden | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.9.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.10.2021 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996892530/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-04", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vgv9 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vgv9 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vgv9 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,6 % av driftsinntektene — 82,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 60,6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 27,6 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 17,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 4,75 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,8 % | -14,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,6 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 3,3 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 4,5 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 31,0 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996892530/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996892530/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996892530",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13693,
"revenue": { "value": 31740672, "percentile": 0.9609 },
"operating_margin": { "value": 0.6058, "percentile": 0.831 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996892530" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vgv9 AS på i bransjen?
Hvor ligger Vgv9 AS blant de 13693 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vgv9 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
VGV9 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vgv9-1 AS | Halden | 100,0 % | 2021 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vgv9 AS
Hvor stor er bransjen Vgv9 AS tilhører?
Vgv9 AS er ett av 94 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Halden, og ett av 14 385 på landsbasis.
Hvor lenge har Vgv9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vgv9 AS ble etablert i 2011 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Vgv9 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Vgv9 AS lå på 60,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Vgv9 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vgv9 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vgv9 AS?
Jon Anders Idebøen er registrert som daglig leder i Vgv9 AS.
Hvem eier Vgv9 AS?
Vgv9 AS eies i hovedsak av Ringstad Gruppen AS (90,1 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Vgv9 AS?
Selskapet er datterselskap av Ringstad Gruppen AS (90,1 % eierandel).
Går Vgv9 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vgv9 AS for 31,74 mill kr, opp 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 8,76 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Vgv9 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vgv9 AS er 1,00 mill kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.