Shortcar AS
Org.nr 996747301
Om Shortcar AS
Shortcar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjerdrum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Per Anders Vidar Aleksander Johansen er daglig leder, og Per Anders Vidar Aleksander Johansen er styreleder. I 2025 hadde Shortcar AS en omsetning på 1,18 mill kr, en økning på 54 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 77 244 kr. Egenkapitalen var 588 653 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Anders Vidar Aleksander Johansen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 i Norge innen produksjon av motorvogner. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).
Aktivitet
Industri: Produksjon og salg av motorvogner rettet mot racingbil type Shortcar. I tillegg vil reservedeler og effekter, samt reparasjoner og vedlikehold være vare og tjenester som naturlig henger sammen med selskapets kjernevirksomhet.
Formål
Utvikling, produksjon og salg av bil-relaterte varer og tjenester og andre tilhørende produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Selskapet driver også med kjøp/salg/import av sikkerhetsprodukter. Selskapet leverer også tjenester som aktivitetsarrangør, skoler og undervisning samt håndverkertjenester.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,18 mill kr | 99 077 kr | 77 244 kr | 1,78 mill kr | 588 653 kr | 1,20 mill kr |
| 2024 | 763 916 kr | −60 232 kr | −125 126 kr | 2,33 mill kr | 511 408 kr | 1,82 mill kr |
| 2023 | 711 473 kr | 210 340 kr | 181 214 kr | 2,44 mill kr | 636 534 kr | 1,80 mill kr |
| 2022 | 1,27 mill kr | −585 968 kr | −613 328 kr | 2,23 mill kr | 455 320 kr | 1,77 mill kr |
| 2021 | 2,24 mill kr | 41 293 kr | 30 380 kr | 2,75 mill kr | 1,07 mill kr | 1,68 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 01.08.2013Styre
1Sist endret 08.10.2015Regnskapsfører
1Sist endret 23.01.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Anders Vidar Aleksander Johansen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pa Group | BEDR | Produksjon av motorvogner | Gjerdrum | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Egenkapitalandel | 33,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,44 |
| Gjeldsgrad | 2,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,1 % |
Investeringer
SHORTCAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ssct AS | Nes | 30.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Gjerdrum
1 000+ til i Gjerdrum →Folk spør om Shortcar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Shortcar AS?
Det er registrert 16 selskaper i Norge innen produksjon av motorvogner.
Er Shortcar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje.
Hvilken status har Shortcar AS i Enhetsregisteret?
Shortcar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Shortcar AS?
Daglig leder i Shortcar AS er Per Anders Vidar Aleksander Johansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Shortcar AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Per Anders Vidar Aleksander Johansen største eier i Shortcar AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Shortcar AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,18 mill kr, opp 54 % fra 2024. Egenkapitalen var 588 653 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Shortcar AS?
Shortcar AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Shortcar AS?
Shortcar AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Shortcar AS?
I Enhetsregisteret har Shortcar AS registrert nettsiden www.shortcar.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Shortcar AS?
Shortcar AS har organisasjonsnummer 996 747 301. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.