Navigare Security AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −32,2 %
- Resultat
- 294 659
- −52,6 %
Om Navigare Security AS
Navigare Security AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Etterforskningstjenester og private vakttjenester. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Kato Stokkan er daglig leder, og Kato Stokkan er styreleder. I 2025 hadde Navigare Security AS en omsetning på 2,39 mill kr, en nedgang på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 294 659 kr. Egenkapitalen var 1,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kato Stokkan med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 100 innen etterforskningstjenester og private vakttjenester i Oslo, og ett av 430 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Leveranse av sikkerhetsløsninger utredning, etterforskning, analyser, vurderinger og rådgivning for virksomheter i inn- og utland samt utføre etterforskningsmessige oppgaver knyttet opp mot svinn og utroskap, og alt annet forbundet med dette.
Formål
Leveranse av sikkerhetsløsninger, vakthold, analyser, vurderinger og rådgivning for virksomheter i inn- og utland samt utføre etterforskningsmessige oppgaver knyttet opp mot svinn, bedrageri og utroskap, og alt annet forbundet med dette.
API og MCPGET /company/996657701
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"name": "NAVIGARE SECURITY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "80.010",
"nace_desc": "Etterforskningstjenester og private vakttjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Navigare Security AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Navigare Security AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Navigare Security AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −32,2 % fra 2024 · −1,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,39 mill kr | 497 835 kr | 294 659 kr | 1,63 mill kr | 1,28 mill kr | 355 483 kr |
| 2024 | 3,52 mill kr | 783 995 kr | 621 768 kr | 1,31 mill kr | 980 707 kr | 333 242 kr |
| 2023 | 2,16 mill kr | 180 914 kr | 136 635 kr | 507 639 kr | 358 938 kr | 148 700 kr |
| 2022 | 2,20 mill kr | −46 967 kr | −50 106 kr | 454 426 kr | 222 304 kr | 232 122 kr |
| 2021 | 2,42 mill kr | 182 659 kr | 139 571 kr | 512 797 kr | 272 410 kr | 240 388 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 47 000 kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/996657701/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2389560,
"operating_profit": 497835,
"net_profit": 294659,
"equity": 1275366,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3523660,
"operating_profit": 783995,
"net_profit": 621768,
"equity": 980707,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Navigare Security AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Navigare Security AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Navigare Security AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.03.2011Styre
2Sist endret 14.03.2011Regnskapsfører
1Sist endret 26.09.2025API og MCPGET /company/996657701/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Navigare Security AS?
List alle roller i Navigare Security AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Navigare Security AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Pro Sec Professional Security AShadde 40 %
- Kato Stokkan60 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kato Stokkan | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996657701/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Navigare Security AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Navigare Security AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Navigare Security AS | BEDR | Etterforskningstjenester og private vakttjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996657701/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Når ble Navigare Security AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Navigare Security AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Navigare Security AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 36,0 % av driftsinntektene — 32,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 78,2 % | 39,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,76 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,1 % | 16,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -32,2 % | +8,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,2 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 36,0 % | 68,3 % |
| Annen driftskostnad | 14,0 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996657701/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996657701/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996657701",
"nace_code": "80.010",
"industry_count": 203,
"revenue": { "value": 2389560, "percentile": 0.5743 },
"operating_margin": { "value": 0.2083, "percentile": 0.8137 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996657701" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Navigare Security AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Navigare Security AS blant de største selskapene innen etterforskningstjenester og private vakttjenester?
Hvor solid er Navigare Security AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+37 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Navigare Security AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Navigare Security AS?
Det er registrert 430 selskaper i Norge innen etterforskningstjenester og private vakttjenester, hvorav 100 i Oslo.
Er Navigare Security AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Navigare Security AS i Enhetsregisteret?
Navigare Security AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Navigare Security AS?
Navigare Security AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Navigare Security AS?
Daglig leder i Navigare Security AS er Kato Stokkan, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Navigare Security AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kato Stokkan største eier i Navigare Security AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Navigare Security AS?
Navigare Security AS hadde i 2025 en omsetning på 2,39 mill kr og et overskudd på 294 659 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Navigare Security AS?
I 2025 hadde Navigare Security AS et driftsresultat på 497 835 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 20,8 %.
Hvor solid er balansen til Navigare Security AS?
Egenkapitalen i Navigare Security AS var 1,28 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 78,2 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.