Bleivassvegen 7 AS
- Omsetning
- 624 000
- −0 %
- Resultat
- 206 091
- +29 %
Om Bleivassvegen 7 AS
Bleivassvegen 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Tommy Edvard Jørgensen er styrets leder. I 2025 hadde Bleivassvegen 7 AS en omsetning på 624 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 206 091 kr. Egenkapitalen var 535 382 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gantic AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Øygarden, og ett av 954 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Eie og drifte fast eiendom.
Formål
Eie og drive seksjon nr 7 i seksjonssameiet Bleivassvegen.
API og MCPGET /company/996611345
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"name": "BLEIVASSVEGEN 7 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.630",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hva driver Bleivassvegen 7 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bleivassvegen 7 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bleivassvegen 7 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0 % fra 2024 · +372,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 624 000 kr | 383 283 kr | 206 091 kr | 2,86 mill kr | 535 382 kr | 2,32 mill kr |
| 2024 | 624 153 kr | 364 138 kr | 159 768 kr | 2,76 mill kr | 329 292 kr | 2,43 mill kr |
| 2023 | 432 063 kr | 361 321 kr | 165 002 kr | 2,69 mill kr | 169 523 kr | 2,52 mill kr |
| 2022 | 132 000 kr | 85 593 kr | 66 771 kr | 1,81 mill kr | 1,75 mill kr | 51 071 kr |
| 2021 | 132 000 kr | 90 895 kr | 70 897 kr | 1,74 mill kr | 1,69 mill kr | 51 123 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 110 000 kr (4 % av balansen)
API og MCPGET /company/996611345/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 624000, "operating_profit": 383283, "net_profit": 206091, "equity": 535382, … },
{ "year": 2024, "revenue": 624153, "operating_profit": 364138, "net_profit": 159768, "equity": 329292, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bleivassvegen 7 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bleivassvegen 7 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Bleivassvegen 7 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.09.2015Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2020API og MCPGET /company/996611345/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bleivassvegen 7 AS?
Hvem er regnskapsfører for Bleivassvegen 7 AS?
List alle roller i Bleivassvegen 7 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gantic AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 20 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996611345/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GANTIC AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Bleivassvegen 7 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bleivassvegen 7 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bleivassvegen 7 AS eier Gantic AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/996611345/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"chain": [
{ "org_no": "994968548", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996611345", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bleivassvegen 7 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bleivassvegen 7 AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet | Øygarden | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996611345/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Når ble Bleivassvegen 7 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bleivassvegen 7 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bleivassvegen 7 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 18,7 % | 42,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,32 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 4,34 | 1,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,5 % | 13,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996611345/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996611345/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996611345",
"nace_code": "46.630",
"industry_count": 764,
"revenue": { "value": 624000, "percentile": 0.3413 },
"operating_margin": { "value": 0.6142, "percentile": 0.9442 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996611345" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bleivassvegen 7 AS blant de 764 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bleivassvegen 7 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bleivassvegen 7 AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet?
Lignende selskaper
AIOgså i Øygarden
1 000+ til i Øygarden →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Bleivassvegen 7 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bleivassvegen 7 AS?
Det er registrert 954 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, hvorav 15 i Øygarden.
Er Bleivassvegen 7 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 19 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Bleivassvegen 7 AS et aktivt selskap?
Bleivassvegen 7 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Bleivassvegen 7 AS med?
Bleivassvegen 7 AS driver innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, med NACE-kode 46.630 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie og drifte fast eiendom.
Hvem eier Bleivassvegen 7 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gantic AS største eier i Bleivassvegen 7 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Bleivassvegen 7 AS?
Bleivassvegen 7 AS hadde i 2025 en omsetning på 624 000 kr og et overskudd på 206 091 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Bleivassvegen 7 AS?
Egenkapitalen i Bleivassvegen 7 AS var 535 382 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 18,7 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Bleivassvegen 7 AS?
Bleivassvegen 7 AS har en registrert aksjekapital på 160 000 kr, fordelt på 20 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Bleivassvegen 7 AS?
Bleivassvegen 7 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Bleivassvegen 7 AS registrert i MVA-registeret?
Bleivassvegen 7 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.