Tran Group AS
- Omsetning
- 36,1 mill
- −10,1 %
- Resultat
- 3,0 mill
- +77,2 %
Om Tran Group AS
Tran Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rælingen, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med parfyme og kosmetikk. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Linn Nhat Thi Nguyen er daglig leder, og Vu Tran Quang er styreleder. I 2025 hadde Tran Group AS en omsetning på 36,09 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,03 mill kr. Egenkapitalen var 7,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Linn Nhat Thi Nguyen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med parfyme og kosmetikk i Rælingen, og ett av 389 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet
Engroshandel av kosmetikk. Investering i aksjer i eiendomsselskaper og rådgivning.
Formål
Import/eksport, salg av handelsvarer, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/996514684
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"name": "TRAN GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.450",
"nace_desc": "Engroshandel med parfyme og kosmetikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RÆLINGEN", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tran Group AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tran Group AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rælingen holder Tran Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,1 % fra 2024 · +2 275 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36,09 mill kr | 4,20 mill kr | 3,03 mill kr | 12,94 mill kr | 7,33 mill kr | 5,61 mill kr |
| 2024 | 40,16 mill kr | 2,66 mill kr | 1,71 mill kr | 11,87 mill kr | 4,30 mill kr | 7,57 mill kr |
| 2023 | 15,49 mill kr | 1,87 mill kr | 1,46 mill kr | 9,08 mill kr | 2,58 mill kr | 6,49 mill kr |
| 2022 | 5,24 mill kr | 1,42 mill kr | 1,36 mill kr | 4,02 mill kr | 1,13 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2021 | 1,52 mill kr | −508 556 kr | −508 414 kr | 637 340 kr | −232 426 kr | 869 766 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 53 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 990 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/996514684/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 36087733,
"operating_profit": 4195241,
"net_profit": 3033949,
"equity": 7330657,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 40160733,
"operating_profit": 2655863,
"net_profit": 1711879,
"equity": 4296708,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tran Group AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tran Group AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tran Group AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.02.2011Styre
3Sist endret 10.02.2011Regnskapsfører
1Sist endret 17.12.2018Revisor
1Sist endret 22.05.2024API og MCPGET /company/996514684/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tran Group AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tran Group AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tran Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Linn Nhat Thi Nguyen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Vu Tran Quang | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996514684/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Er Tran Group AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tran Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tran Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Tran Group AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/996514684/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"chain": [
{ "org_no": "996514684", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 6,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tran Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tran Group AS | BEDR | Engroshandel med parfyme og kosmetikk | Rælingen | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 23.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996514684/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Tran Group AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Tran Group AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tran Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 78,5 % av driftsinntektene — 28,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,6 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 25,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,26 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,10 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,4 % | 6,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,1 % | -0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 78,5 % | 50,1 % |
| Lønnskostnad | 2,9 % | 16,9 % |
| Annen driftskostnad | 6,8 % | 24,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996514684/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996514684/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996514684",
"nace_code": "46.450",
"industry_count": 263,
"revenue": { "value": 36087733, "percentile": 0.855 },
"operating_margin": { "value": 0.1163, "percentile": 0.7592 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996514684" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tran Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tran Group AS blant de største selskapene innen engroshandel med parfyme og kosmetikk?
Hvor solid er Tran Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
TRAN GROUP AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Utseende.no AS | Rælingen | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Pink By Utseende.no S & S AS | Stavanger | 90,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Pink By Utseende.no Kristiansand AS | Kristiansand | 85,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pink By Utseende.no Trondheim AS | Rælingen | 85,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Pink By Utseende.no Lillehammer AS | Rælingen | 85,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dewy AS | Rælingen | 60,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pink By Utseende.no AS | Rælingen | 15,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Tran Group AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tran Group AS?
Det er registrert 389 selskaper i Norge innen engroshandel med parfyme og kosmetikk, hvorav 4 i Rælingen.
Er Tran Group AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Tran Group AS et aktivt selskap?
Tran Group AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Tran Group AS?
Tran Group AS driver innen engroshandel med parfyme og kosmetikk, med NACE-kode 46.450 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Engroshandel av kosmetikk.
Hvem er daglig leder i Tran Group AS?
Daglig leder i Tran Group AS er Linn Nhat Thi Nguyen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Tran Group AS?
Tran Group AS eies i hovedsak av Linn Nhat Thi Nguyen (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Tran Group AS?
Tran Group AS har 6 registrerte datterselskaper, blant andre Utseende.no AS, Pink By Utseende.no S & S AS og Pink By Utseende.no Lillehammer AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Tran Group AS?
I 2025 omsatte Tran Group AS for 36,09 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,03 mill kr.
Er Tran Group AS registrert i MVA-registeret?
Tran Group AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Tran Group AS?
Organisasjonsnummeret til Tran Group AS er 996 514 684. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 10.02.2011.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.